Гроші чи історія України? Скандал через Поштову площу Києва набрав нових обертів. Всі подробиці (Відео)

Фото - kiev.segodnya.ua
Фото – kiev.segodnya.ua

Скандалом із протистоянням і висаджуванням дверей міськради завершилась 21 червня сесія Київради. Усе – через питання про подальшу долю Поштової площі і того, що під нею.

Під офісом, який зводить на Поштовій площі Києва інвестор, – не вивчені до кінця науковцями вулиці середньовічного Києва, засновані сином Ярослава Мудрого. Тут має бути музей, а не торговий центр – у цьому переконані активісти. Сесія міськради 21 червня прийняла рішення, яке, серед іншого, угоду з інвестором, що будує офісний центр не розірвала,  бо інакше йому столиця мала б компенсувати десятки мільйонів гривень.

Сучасні комунікації ідуть поруч зі стінами ХІ століття.Розкопки. на Поштовій площі Києва. Фото: Татьяна Довгань, Delo.ua
Сучасні комунікації ідуть поруч зі стінами ХІ століття. Розкопки на Поштовій площі Києва. Фото – Тетяна Довгань, Delo.ua

Також у рішенні Київради нема слова музей, натомість є формулювання “громадський простір”, а це означає, вважають активісти, що музею середньовічного Києва з унікальними розкопаними артефактами не буде. Історія України важливіша за гроші, переконані активісти, відтак, розбивши намети на Поштовій площі, обіцяють перешкоджати будівництву там ділового центру до того часу, доки там не почнуть зводити музей.

Всі перепетії і подробиці скандалу та вчорашнього резонансного рішення Київради – у сюжеті Вікна-новини