Грошей вистачило, аби надрукувати 39% зошитів для ЗНО (Відео)

тестиОрганізатори оцінювання знань абітурієнтів кажуть: попри фінансові труднощі, які нині виникли, підготовка до ЗНО триває.

Читайте також. Абітурієнти з Криму складатимуть ЗНО навіть у Тернополі (Відео)

Про те, що зовнішнє незалежне оцінювання на межі зриву через брак фінансування, повідомив директор Українського центру оцінювання якості освіти Ігор Лікарчук, пише “Укрінформ”. Чиновник заявляє, що українському центру необхідно ще майже 9,5 мільйона гривень. Сьогодні в центрі оцінювання мали б бути 93% зошитів із тестами, але вистачило грошей лише на 39%.

- Справді, зошити вже мали друкувати повним ходом. Тим паче, що вже закінчили реєстрацію і точно відомо, скільки абітурієнтів складатимуть тестування. Відповідно до тієї кількості друкують і зошити. Але на ЗНО потрібно більше, ніж 9 мільйонів. Найбільше коштів йде на розрахунок із персоналом пунктів тестування, - розповідає заступник директора ТОКІППО з питань ЗНО та моніторингу якості освіти Юрій Шайнюк.

Читайте також. Після 4 квітня абітурієнт може перевірити себе у рейтинговому списку учасників пробного ЗНО (Відео)

Виплачували зарплату в минулі роки персоналу пунктів тестування у серпні, вересні, жовтні. Організатори ЗНО сподіваються, що поступово гроші для проведення знайдуть. Зараз кошти необхідні, насамперед, на друк тестових зошитів, бланків відповідей, розсилання запрошень на незалежне оцінювання.

- Робота продовжується. Ми вже сформували в області наказом пункти тестування, а це - загальноосвітні заклади Тернополя, Кременця, Чорткова, Бучача. Люди готові до цієї роботи. Найближчим часом ми будемо розпочинати підготовку вже методично, будемо вчити персонал, педагогів, - додає Юрій Шайнюк.