Громадський активіст з Луганська назвав умови, за яких посилиться російське лобі в українській політиці

12Голова луганської громадської організації «Права справа» Дмитро Снегирьов в інтерв’ю Польському радіо висловив думку про те, що повернення виборців з Луганська й Донецька в українське політичне поле означатиме посилення російського лобі в українській політиці.

Про стурбованість неясними перспективами продовження терміну дії закону про особливий статус Донбасу йшлося на останній зустрічі президента Росії Володимира Путіна і канцлера Німеччини Анґели Меркель 19 серпня. Про це повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. Дмитро Снегирьов переконаний, що це означає, що Україну примушують повертати окуповані території Донбасу на неприйнятних для Києва умовах, які диктує Москва:

– Це бомба уповільненої дії під самий фундамент української державності. Незворотні процеси можуть піти у в інших областях. В першу чергу – Закарпаття, Одеська і Миколаївська області і райони, прикордонні з Румунією. По-друге, повернення тих реґіонів означає повернення виборчого права для мешканців тих території, які є лише умовними громадянами України. Адже більшість з них мають паспорти самопроголошених ДНР/ЛНР, а також значна частина вже стала громадянами Росії. Повернення цих виборців означатиме посилення російського лобі в українській політиці. По-третє, практика показує, що фінансове навантаження з відновлення зруйнованої там інфраструктури ляже на плечі української економіки, яка і так ледь жевріє.