Громада і влада Тернополя стали ближчими – запрацювали одразу кілька інновацій

IMG_3005У міськраді Тернополя впродовж минулого року запровадили кілька інновацій, що покликані зробити міську владу прозорішою і доступнішою для городян, а співпрацю влади і громади – тіснішою та ефективнішою. У багатьох кроках Тернопіль – перший в Україні, кажуть у мерії.

Так, наповнення і витрати бюджету можна подивитись на сайті міськради в графіці, міському очільнику будь-хто з тернополян може подати електронну петицію, запровадили й роботу ради експертів. Тепер при прийнятті важливих рішень органів влади, буде врахована думка експертних рад, практиків чи науковців у сфері фінансів, медицини, освіти, культури і т.д. Саме вони будуть впливати на кадрові призначення керівників відділів чи управлінь у своїй сфері.

Також Тернопіль є першим серед інших міст, де впроваджується у роботу програма «PROZORRO». Основна мета цього ресурсу – ефективне використання коштів міського бюджету. Тернополяни можуть на сайті міської ради переглядати розділи «Відкритий бюджет» та «Тендери».

Читайте також: Надал має замінити екс-регіонала Вілкула на посаді президента Асоціації міст України

А запроваджені в Тернополі електронні петиції вже дали перші результати, каже міський голова.

- "Електронні петиції" - це інноваційний проект, який реалізовує Тернопільська міська рада спільно із фондом "Східна Європа". На сайті Тернопільської міськради у розділі «Петиції» будь-хто може або подати власну петицію, або підтримати уже створену. Протягом наступних двох днів петиція з'являється на сайті і з цієї дати до трьох місяців на її підтримку повинно бути 250 голосів. Далі, за умови набрання цієї кількості голосів, петиція передається на розгляд виконавчого комітету або сесії Тернопільської міської ради. Уже маємо й вирішення кількох питань за допомогою цього ресурсу, які турбували тернополян. Наприклад, впроваджуємо нічний громадський транспорт, - зазначив міський голова Сергій Надал.