Гройсман розповів що зробить, якщо стане прем’єр-міністром

Спікер парламенту Володимир Гройсман заявляє про готовність очолити уряд у разі, якщо його кандидатуру підтримають фракції коаліції.

Раніше у четвер кандидатуру пана Гройсмана на посаду прем’єра на засіданні лідерів фракцій запропонував керівник БПП Юрій Луценко, повідомляє bbc.com.

За його словами, чотири парламентські політсили – БПП, “Народний фронт”, Радикальна партія, та “Батьківщина” – готові розглянути цю кандидатуру.

Читайте також: Розпад коаліції: Радикальна партія відкликала свої підписи

У п’ятницю почнеться робота над новою редакцією коаліційної угоди, а пан Гройсман презентуватиме свій план дій на посаді голови уряду.

За його словами, вона складатиметься з двох частин – антикризової та формування середньострокової перспективи.

"Якщо фракції коаліції розглянуть мою кандидатуру як можливу для переходу в Кабінет міністрів України, я буду готовий взяти на себе відповідальність і забезпечити базові позиції роботи виконавчої влади", - сказав він журналістам.

Читайте також: Хто стане новим прем’єром — у Верховній Раді висувають варіанти

Пан Гройсман заявив, що система взаємостосунків між Кабміном та парламентом повинна бути змінена.

За його словами, нинішні програми співробітництва України з Міжнародним валютним фондом та Європейським Союзом повинні беззастережно виконуватися.

"Це питання нашої репутації та реформ", - заявив він.

Володимир Гройсман назвав однією з головних проблем, які нині постали перед Україною, "непрогнозованість" у різних сферах життя.

"Непрогнозованість породжує недовіру, а якщо є недовіра, то ми не можемо отримувати ніяких інвестицій… з цим треба покінчити", - сказав він.

Читайте також: «З трьох варіантів треба обрати один», — Яценюк і Гройсман про нову коаліцію у ВР (Відео)

За словами спікера, питання про призначення нового прем’єра найпевніше розглядатиметься у парламенті наступного пленарного тижня.

Стосовно кадрового складу наступного Кабміну нинішній спікер заявив про необхідність його "перезавантаження", а також що у нових урядовців повинна бути "бездоганна репутація та професійні якості".

"Я ніколи не погоджуся бути прем’єр-міністром уряду лузерів. Я вважаю, що це має бути Кабінет міністрів, який відновить довіру і ми отримаємо спільний український успіх", - сказав він, відповідаючи на питання журналістів стосовно того, хто саме може увійти до наступного уряду.

Пан Гройсман заявив, що у новому уряді України, "незважаючи на те, хто буде прем’єр-міністром", могли б працювати колишній віце-прем’єр Словаччини Іван Міклош, а також нинішні заступники міністра економіки Юлія Ковалів та Максим Нефьодов.

Читайте також: Гройсман розповів про дострокові вибори

При цьому щодо цих кандидатів він не уточнив про які саме посади у виконавчій владі йдеться.

Разом з тим, пан Гройсман сказав, що стосовно можливої присутності нинішнього міністра фінансів Наталії Яресько у новому складі Кабміну "повинні пройти консультації".

У вівторок пані Яресько заявила про готовність очолити новий Кабмін на пропозицію Петра Порошенка та Арсенія Яценюка. У четвер Юрій Луценко сказав, що у парламенті немає голосів для підтримки цієї кандидатури.

Володимир Гройсман підтвердив, що у разі його переходу на роботу до Кабміну з кандидатурою у спікери парламенту визначатиметься фракція "Народний фронт", а пост першого віце-спікера відійде БПП.