Грабський пояснив стратегічне значення контрнаступу ЗСУ: “Можемо вирішити глобальну проблему” (Відео)

Сергій Грабський. Фото – Укрінформ

Контрнаступом на Харківщині українські військові можуть переламати хід “битви за Донбас”. Головною передумовою такого успіху ЗСУ має стати звільнення поки окупованого РФ Вовчанська.

Про таке стратегічне значення контрнаступу українських військ на Харківському та Ізюмському напрямку військовий експерт полковник української армії у відставці Сергій Грабський заявив в ефірі Факти ICTV.

"Не тільки Ізюмський, я б сказав, що Харківський напрямок для нас сьогодні є визначальним. Йдеться про те, що ми зараз відтискаємо противника до державного кордону. Противник не має на сьогоднішній день сил, які б зупинили цей наступ. Але там є така залізнична станція, яка називається Вовчанськ. Через неї здійснюється забезпечення озброєнням, бойовою технікою всього цього угрупування російських військ", - сказав Грабський.

Він наголосив, що відбити Вовчанськ у російських окупантів буде великою запорукою подальшого успіху ЗСУ у "битві за Донбас". Взявши під контроль Вовчанськ, українські війська позбавлять підкріплення з Росії підрозділи армії РФ, що протистоять ЗСУ на Харківському та Ізюмському напрямках. Це дозволить покращити ситуацію українських військ і на Луганщині.

"Ми говоримо про… створення реальної загрози усьому ізюмському угрупованню ворога, в якому сконцентровані просто  колосальні сили та засоби. Таким чином - у разі обережного, але наполегливого просування на схід - ми можемо вирішити глобальну проблему донбаської території, зокрема, - Луганської області, де зараз точаться найсерйозніші бої на всьому фронті", - пояснив Сергій Грабський.