ГПУ викликала громадянина РФ Ігоря Гіркіна в Київ на допити – опубліковані повістки

Ігор Гіркін (Стрєлков)
Ігор Гіркін (Стрєлков)

У Києві Ігоря Гіркіна (Стрєлкова), чекають у Головній військовій прокуратурі України уже наступного тижня.

Про це повідомляє сайт Генпрокуратури України, публікуючи обидві повістки на 14 і 17 січня.

Як ідеться в повістках, якщо підозрюваний ухилятиметься від слідства і на допити так і не прибуде, якого оголосять, відповідно до законодавства України, у міжнародний розшук.

На допити колишнього «міністра оборони ДНР» Ігоря Стрєлкова-Гіркіна, за безпосередньої участі якого Росія анексувала український Крим і розв’язала війну на Донбасі, викликають у рамках кількох кримінальний проваджень, порушених за терористичну діяльність Гіркіна в Україні, захоплення будівель української влади і таке інше.

Читайте також: Стрєлков попався: суд США назвав винного в катастрофі Боїнга на Донбасі і присудив виплатити мільйонні компенсації (Документ)

Як повідомляла раніше ІА «7 Днів-Україна», рік тому американський суд за позовом проти терориста Ігоря Стрєлкова-Гіркіна ухвалив, що відповідальність за знищення "Боїнга-777" над Донбасом за допомогою ЗРК «Бук» несе «російський офіцер» Ігор Гіркін (Стрєлков), який у той час був «міністром оборони ДНР».

Суд США також встановив загальну суму компенсацію родичам жертв трагедії у розмірі 400 мільйонів доларів США — по 20 мільйонів  кожному.

Позов подавали члени сімей 25 жертв катастрофи MH17, 10 із яких є громадянами Нідерландів.

Читайте також: Реакція Гіркіна на рішення американського суду вражає цинізмом

Стрєлков-Гіркін цинічно прокоментував тоді рішенян суду США, зщаявивши, що пасажирського лайнера не збивав і ніякої компенсації виплачувати не збирається.