ГПУ відновила розслідування загадкової смерті композитора Володимира Івасюка

1Генеральна прокуратура відновила розслідування причин і обставин смерті відомого українського композитора Володимира Івасюка, який нібито повісився в лісі біля Львова в 1979 році.  Про це Українським Новинам повідомила прес-служба Генпрокуратури.

За зверненням члена консультативної ради при Генпрокуратурі скасовано незаконну постанову слідчого про закриття кримінальної справи за фактом смерті відомого українського композитора, якого знайшли повішеним у лісі під Львовом в 1979 році.

“З огляду на значний суспільний резонанс, який у свій час викликала й наразі турбує громадськість загадкова смерть композитора, а також з метою повного, всебічного й безстороннього дослідження всіх обставин смерті В. Івасюка, необхідності перевірки на причетність до позбавлення його життя певного кола осіб, Генеральною прокуратурою України постанова про закриття кримінальної справи скасовано”, – повідомили в Генпрокуратурі.

За інформацією відомства, розслідування причин і обставин смерті композитора доручено досвідченим слідчим.

Як повідомляло агентство, органами прокуратури в 1979-1980, а також протягом 2009-2012 років проводилося досудове слідство за кримінальною справою за фактом смерті В. Івасюка, за результатами якого в листопаді 2012 року справу було необґрунтовано закрито за відсутністю складу злочину.

Івасюк – видатний український композитор і поет, один з основоположників української естрадної музики.

Він автор 107-ми пісень, у тому числі “Червоної Рути” і “Водограю”, 53 інструментальних творів, музики до декількох спектаклів.

8 травня 1979 року тіло 30-річнорго Івасюка було знайдено мертвим у Брюховицькому лісі під Львовом, офіційною версією смерті назвали самогубство.