“Ховатимуть у щільно закритій труні” – як здійснюватиметься чин похованння від коронавірусу

Фото ілюстрративне
Фото ілюстративне
МОЗ оприлюднило тимчасові правила поховання

Зокрема, поховання або кремація тіла мають здійснюватися у щільно закритій труні.

У зв’язку зі зростанням кількості летальних випадків від COVID-19 МОЗ рекомендує тимчасово дотримуватись певних рекомендацій при проведенні ритуальних обрядів. Зокрема, при проведенні ритуальних обрядів МОЗ ввів такі рекомендації:
– не більше 10 присутніх осіб за умови одночасного перебування у приміщенні;
– не більше 1 особи на 10 квадратних метрах;
– безпечна дистанція у 1,5 метра між присутніми;
– заборонено цілувати тіло померлої особи через ризик інфікування;
– поховання або кремація тіла мають здійснюватися у щільно закритій труні;
– органи місцевого самоврядування здійснюють облік осіб, присутніх при похованні.
В Україні станом на 8 квітня 52 людини померли від коронавірусу.
В цілому в Україні лабораторно підтверджених 1668 випадків COVID-19, 35 пацієнтів одужало, 52 – померло.
Показник летальності в Україні становить 3,1 %. Для порівняння: в Іспанії – 9,9%, в Італії – 12,6, Франції – 9,5%, у Німеччині цей показник не досягає і 2%. Заступник Міністра Віктор Ляшко наголосив, що виконуючи всі карантинні заходи, запроваджені в Україні, можна перемогти епідемію коронавірусної хвороби. Також в Офісі президента заявили, що наразі не можна говорити про пом’якшення карантинних заходів через коронавірус в Україні, особливо з урахуванням Великодніх свят, коли існує загроза скупчення людей і чимало українців повертаються додому на святкування.

Як ховають за кордоном

У більшості країн, де зафіксований спалах коронавірусу, ритуали поховання і скорботи змінені через ймовірність його подальшого поширення, пише Reuters. Незалежно від того, яка культура чи релігія в країні.

Наприклад, в Ірландії органи охорони здоров’я рекомендують працівникам похоронних служб надягати маски на трупи, щоб знизити навіть незначний ризик зараження.

Також там заборонено ховати померлих від COVID-19 у відкритому гробу, а рідним рекомендують не цілувати покійного.

Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю вимагає, щоб покійника одразу в лікарні загортали в подвійні герметичні поліетиленові пакети.

Ритуальні обмивання і обряди проводять в повному захисному спорядженні, а потім тіло знову обгортають в поліетилен для поховання.

Чи не найкритичніша ситуація з похованням в Італії.

Хоча місцеві органи охорони здоров’я заявляють, що вірус не можна передати після смерті, він все ж здатен жити на одязі протягом декількох годин.