Гості з Франківська привезуть картини з життя Гуцульщини

114Концерт Івано-Франківського національного академічного Гуцульського ансамблю пісні і танцю “Гуцулія” в Тернопільській обласній філармонії відбудеться 24 квітня. Початок – о 18.30.

Читайте також. Цього року модерн – особливий, бо він об’єднав художників зі всієї України (Відео)

Творчий склад «Гуцлії» – 50 осіб. Сюди входить мішаний хор, танцювальна група, оркестр народного типу, співаки. Художній керівник і головний диригент – народний артист України Петро Князевич. Головний балетмейстер – народний артист України Іван Курилюк. Керівник оркестру – Василь Курцеба.

Читайте також. “Кривий танець” пройде вулицями Тернополя до парку “Топільче”

Нагадаємо, цей колектив створили у 1939 році. Зробив це відомий український композитор і культурний діяч Ярослав Барнич, який є автором відомих пісень “Уже сіло сонечко за гаєм”, “Гуцулка Ксеня”.

До слова, його оперету "Шаріка" тернополяни мали можливість переглянути у постановці львів’янина Федора Стригуна.

Довідково. У травні 1940 року ансамбль показав свою першу програму в Станіславі (колишня назва Івано-Франківська). Ансамбль збирає, художньо обробляє та пропагує гуцульську народну творчість, створює нові пісні, танці і театралізовані вокально-хореографічні картини з життя Гуцульщини. У репертуарі "Гуцулії" є також твори української, російської і закордонної класики.