Гостей з Аджарії зацікавив агропромисловий комплекс Тернопілля

pidpysanniaТернопільська обласна рада та Автономна республіка Аджарія (Грузія) підписали Угоду про співробітництво 24 серпня.

– Сьогодні, в новітній історії, Україна та Грузія демонструють світові яскравий приклад дружби, партнерства та взаєморозуміння, – сказав голова Тернопільської обласної ради Василь Хомінець під час підписання Угоди.

Читайте також. До Тернополя їдуть особливі гості – моряки з корвету “Тернопіль” (Відео)

Особливої оцінки, на його думку, заслуговує тісна взаємодія наших країн у реалізації обраного курсу на повноправну інтеграцію до Європейського Союзу. Яскравим прикладом цьому є підписання в один день – 27 червня 2014 року у Брюсселі, Україною і Грузією угод про асоціацію з Євросоюзом.

– Твердо переконаний у необхідності подальшого зміцнення українсько-грузинського партнерства, спрямованого на всебічне поглиблення взаємин між нашими народами в об’єднаній Європі, в тому числі, і на регіональному рівні, – додав він. – У цьому напрямку між нашими регіонами вже зроблено ряд кроків.

Читайте також. “100 кращих товарів України”: переможці конкурсу на Тернопіллі – вісім підприємств

Зокрема, у травні 2011 року на підставі підписаної угоди про партнерство і співробітництво, Тернопіль і Батумі стали містами-побратимами. Але одним з найважливіших сьогодні проблемних питань двосторонніх відносин залишається необхідність активізації економічної співпраці між нашими країнами.

– Угода про співробітництво між двома нашими регіонами передбачає налагодження зв’язків у сферах економіки, культури, освіти, медицини, – продовжує пан Хомінець. – І це – надважливо.

Читайте також. Тернопілля: у селі досі діє музей, який виник за ініціативи Іванни Блажкевич (Відео)

Голова Автономної республіки Аджарія Автанділ Берідзе наголосив, що Аджарія готова співпрацювати з Тернопільщиною, особливо у питаннях сільського господарства.

– Наш край зацікавлений у налагодженні взаємовідносин між Тернопільщиною та Аджарією, особливо щодо співпраці у сільському господарстві. Для нашого краю це є надзвичайно важливим предметом для домовленостей, – додав гість.