Гонтарєва вже не приховує, що гривня може знецінитись ще більше

1460405659-4616Якщо МВФ не надасть транш найближчим часом, то гривню НБУ не втримає на поточному курсі.

Про це повідомляє УНІАН.

Національний банк України вважає актуальним поточний прогноз по інфляції на рівні 12% на кінець поточного року і 8% на кінець наступного року, незважаючи на поточну волатильність на валютному ринку. Про це йдеться у коментарі заступника глави НБУ Олега Чурия щодо ситуації на валютному ринку.

Як наголошується в коментарі, забезпечити такий рівень інфляції дозволяють кілька позитивних для валютного ринку факторів, включаючи збільшення надходжень експортної виручки завдяки зростанню цін на сталь і залізну руду, а також від продажу нового врожаю.

Читайте також: У МВФ розповіли, коли Україні чекати третього траншу

“Важливим фактором для ослаблення коливань курсу стане відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, яке ми очікуємо найближчим часом. Це і забезпечить зростання міжнародних резервів, і послабить психологічний тиск на курс гривні”, – зазначив Чурий.

Разом з тим, як наголошується в коментарі, на стан валютного ринку найближчим часом можуть вплинути кілька короткострокових факторів.

По-перше, на цьому тижні робочий день в Україні 5 вересня збігається зі святковим вихідним днем у США, у зв’язку з чим надходження валютної виручки на рахунки українських банків традиційно скорочуються і спостерігається надлишковий попит на валюту.

По-друге, на початку вересня, згідно з розробленим графіком, тимчасово зріс попит на валюту для репатріації дивідендів.

“Ці фактори будуть мати нетривалий вплив і не призведуть до волатильності гривні, несумісною з досягнення інфляційних цілей. Національний банк України має намір і надалі проводити при необхідності валютні інтервенції, щоб стримувати волатильність курсу, спричинену тимчасовими факторами, оскільки курс гривні чинить істотний вплив на рівень інфляції”, – підкреслюється в коментарі.

Читайте також: «Це дуже гарний показник», — Гонтарєва не перестає тішити українців позитивними новинами про гроші. Повна версія прес-конференції (Відео)

Також Чурий нагадав, що в серпні регулятор відновив продаж валюти на міжбанківському валютному ринку, у тому числі з 31 серпня провів 4 аукціони, в ході яких продав 140 мільйонів доларів США.

“Національний банк має всі можливості для подальшого згладжування коливань завдяки нарощуванню міжнародних резервів протягом останніх п’яти місяців до рівня 14,1 мільярда доларів США”, – зазначив Чурий.

Як повідомлялось раніше, вартість гривні до долара з 10 серпня планомірно знижується на 5-10 копійок щодня, подолавши позначку 25 гривні/долар, після того як два місяці перебувала в межах 24,7-24,9 гривні/долар. Експерти прогнозують коливання курсу гривні восени, допускаючи девальвацію до 27 гривні/долар, у зв’язку з виплатами за зовнішніми боргами і закупівлями природного газу на тлі неясності перспектив продовження співпраці з Міжнародним валютним фондом.

За інформацією дилерів комерційних банків, сьогодні котирування гривні до долара США на міжбанківському валютному ринку продовжують знижуватися, встановившись до 16:00 на рівні 26,80/26,86 гривні/долар, що на 17 копійок нижче рівня відкриття торгів.

За даними Національного банку, середньозважений курс гривні на міжбанку до цього часу встановився на рівні 26,7903 гривні/долар, учасники ринку уклали 402 угоди на суму 219,84 мільйона доларів.

Історичний мінімум курсу був зафіксований в лютому 2015 року на рівні 30,01 гривні/долар.