Гончарук таки іде у відставку? ЗМІ називають ім’я нового Прем’єр-міністра України

Олексій Гончарук і Володимир Зеленський. Фото -УНН
Олексій Гончарук і Володимир Зеленський. Фото -УНН

Новим прем’єр-міністром України поже стати Сергій Тігіпко – переговори з ним про це ще тривають.

Президент Володимир Зеленський може призначити бізнесмена Сергія Тігіпка на посаду прем’єр-міністра замість Олексія Гончарука. Про це повідомляють відразу декілька ЗМІ з посиланням на джерела, пише 112.ua.

Так, Kyiv Post з посиланням на три джерела в уряді повідомляє, що Зеленський розглядає кандидатуру Сергія Тігіпка. Джерела не були уповноважені говорити з пресою про можливе призначення, оскільки переговори з Тігіпком все ще тривали.

LB.ua передає, що Гончарук повинен піти за власним бажанням.

“Це питання вирішене. Гончарук захищений імунітетом, тому він піде за власним бажанням. Після цього буде скликана позачергова сесія і проголосовано призначення”, – розповіло джерело у владі.

“Сьогодні завершується робота місії МВФ і після цього готуються оголосити”, – доповнило інший джерело.

За даними джерела видання в парламенті, голоси за призначення є. Тігіпка буде представляти президент, і зал його підтримає.

У свою чергу “Українська правда” передає, що Тігіпка минулого тижня бачили в Офісі президента. За даними видання, обговорювалася посада віце-прем’єра з питань економіки і промисловості.

Видання повідомляє, що кандидатуру Тігіпка обговорюють і як альтернативу чинному прем’єру. За даними медіа, в ОПУ ще не ухвалили рішення змінити Гончарука.

Сергій Тігіпко
Сергій Тігіпко

Читайте також: Олексій Гончарук заявив з трибуни ВР про свою відставку (Відео)

Тігіпко з грудня 2002-го два роки обіймав посаду голови Національного банку України.

За час політичної кар’єри був членом РНБОУ, входив в склади і керував різними урядовими комісіями, радами і комітетами. Представляв Україну в міжурядових структурах СНД.

У листопаді 2004-го пішов з великої політики. Зосередився на управлінні власним великим бізнесом – фінансовою групою ТАС, в яку входили ТАС-Інвестбанк, ТАС-Комерцбанк, ТАС-Бізнесбанк, страхова компанія ТАС, клініка сімейної медицини і ряд інших активів.

У 2010 році Тігіпко провів успішну кампанію і посів третє місце на президентських виборах. Після виборів отримав посаду віце-прем’єр-міністра з питань економіки в уряді Миколи Азарова. 9 грудня 2010-го в результаті розпочатої адмінреформи став віце-прем’єр-міністром – міністром соціальної політики.

12 січня 2016 року наглядова рада Таскомбанку (Київ) призначила Сергія Тігіпка головою правління.