Головний санлікар України сказав, як отримають другу дозу щеплені Covishield і кого щепитимуть Sinovac (Відео)

Віктор Ляшко щепився від Covid-19 вакциною Covishield на початку березня. 15 березня повідомив, що в нього позитивний ПЛР-тест на Covid-19, а 25 березня заявив, що вже одужав від коронавірусу. 

Українці, які вже отримали першу дозу вакцини AstraZeneca (Covishield), другу дозу щеплення проти Covid-19 отримають тією ж вакциною з наступних поставок.

Про це заявив сьогодні під час брифінгу заступник глави МОЗ-головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.

“Міністерство охорони здоров’я гарантує, що вакцина всім, хто щепився, для другого щеплення буде”, – заявив Ляшко.

Головний санітарний лікар пояснив, що всі 500 тисяч доз вакцини Covishield, якою зараз щеплять українців, використають для першої дози щеплення проти Covid-19. Оскільки інтервал між введенням першої і другої доз МОЗ збільшило до трьох місяців, то друга доза буде вже з наступних поставок вакцини AstraZeneca в Україну.

Читайте також: Запис на вакцинацію від Covid-19: МОЗ України дало вичерпні інструкції (Графіка, Відео)

Вакцину ж Sinovac Biotech, перша партія якої 25 березня прибула в Україну, будуть використовувати насамперед для вакцинації літніх людей.

"Мобільні бригади будуть їздити по місцях проживання маломобільних людей і вакцинуватимуть цих людей, а також їх опікунів. Сьогодні ми маємо орієнтовну кількість таких людей 40 тисяч. У подальшому передбачається також повторне введення вакцини через 20 днів друге щеплення", - сказав Ляшко про щеплення вакциною Sinovac.

Читайте також: Щеплення від Covid-19 у прямому ефірі: процедуру пройшли 10 українських зірок (Відео)

Головний санітарний лікар України наголосив, що щеплення - єдиний надійний спосіб не захворіти важкою формою Covid-19 і розповів, як пішля щеплення сам поборов коронавірус без антибіотиків та інших ліків. Віктор Ляшко закликав українців не зволікати з записом на вакцинацію від короанвірусу і дотримуватись протиепідемічних заходів.

Читайте також: У МОЗ повідомили про побічні ефекти щеплення від Covid-19, “які доводять, що вакцина працює” (Відео)

Більше подробиць - у повній версії брифінгу заступника глави МОЗ-головного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.