“Головний аспект вибору фаху – затребуваність на ринку праці”, – експерт (Фото)

pitannyaЯк молодій людині, яка тільки входить у дорослий світ, серед широкої палітри професій знайти ту, що стане справою усього життя? Як не помилитися у виборі життєвої стежини й обрати ремесло, що гарантуватиме і стабільну роботу, і гідний заробіток?

Відповіді на ці запитання разом зі спеціалістами Бучацького районного центру зайнятості шукали учні загальноосвітніх шкіл сіл Старі Петликівці, Нові Петликівці та Доброполе під час профорієнтаційних заходів на тему: «Вдало обрана професія – крок до успішного майбутнього».

Подібний захід провів Лановецький РЦЗ для школярів Вишгородоцької ЗОШ Лановецького району, а Збаразький РЦЗ – для старшокласників Залужанської школи. Загалом взяли участь у такому спілкуванні більше сотні учнів.

Читайте також. Бережани: в лабораторії вишу із відходів виготовляють… біопаливо (Фото)

Школярі ознайомилися зі станом ринку праці та тими професіями, які мають попит у роботодавців, загальними вимогами рекрутерів до працівників, послугами служби зайнятості для молоді, ринкоутворюючими підприємствами та тенденціями працевлаштування на актуальні вакансії.

- Щоб правильно обрати професію, важливо врахувати й зважити багато факторів. Найперше, звичайно ж, власні інтереси та бажання, здібності і стан здоров’я. Але є й ще один надзвичайно важливий аспект вибору майбутнього фаху – затребуваність на ринку праці, - звернулась до присутніх головний спеціаліст відділу активної підтримки безробітних Бучацького РЦЗ Тетяна Кушик.

Читайте також. Шумськ: молоді розповіли про особливості сучасного ринку праці (Фото)

Школярі отримали чимало нової інформації про світ професій; виконуючи профорієнтаційні вправи, демонстрували знання різних видів професійної діяльності; дискутували щодо того, як досягти кар’єрного успіху; пройшли профдіагностичне тестування на виявлення протейних нахилів та здібностей.

У Залужанській загальноосвітній школі під час інтерактивної гри «Успішна людина», старшокласники склали портрет людини, яка досягла висот у професійному середовищі. Школярі переконались, що прагнення до успіху притаманне кожній людині, хоча ступінь реалізації цієї цілі залежить від особистісного потенціалу з одного боку та зовнішніх життєвих обставин з іншого.

Читайте також. Фахівці з профорієнтації відвідують школярів у дитячих таборах Тернопілля

Фахівці служби зайнятості наголосили юнакам і дівчатам, що обирати, чим зайнятись у майбутньому, потрібно свідомо, а не сліпо наслідуючи товариша, однокласника, «за компанію» чи керуючись престижністю того чи іншого фаху.

Усі учасники профорієнтаційних заходів отримали буклети, листівки з інформацією про те, як обрати майбутню роботу, як уникнути помилок і розчарувань у виборі професії тощо.

Софія Левицька