Головнокомандувач ЗСУ заявив, що режим тиші на Донбасі виконують обидві сторони

Поодинокі порушення режиму тиші на Донбасі не мають системного характеру і умови всеосяжного перемир’я виконують обидві сторони.

Як повідомляє Офіс Президента України, про це сьоггодні в ході щоденної наради заявив головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак.

“Руслан Хомчак зазначив, що режим припинення вогню виконується з обох сторін, поодинокі випадки його порушення не мають системного характеру. Від початку дії режиму повного та всеосяжного припинення вогню не було жодного пораненого та загиблого”, – сказано в повідомленні.

Читайте також: У Зеленського заявили про “прорив у Мінському процесі”: всеосяжне перемир’я з 27 липня як передумова виборів на Донбасі

Як повідомляла раніше ІА “7 Днів-Україна”, 22 липня під час Мінських переговорів у режимі відеоконференції Тристороння контактна група домовилась про початок з 27 липня на Донбасі “всеосяжного” безстрокового припинення вогню.

Читайте також: В ОБСЄ пояснили умови повного припинення вогню на Донбасі

Президент України Володимир Зеленський заявив, що було б добре, якби ці Мінські домовленості про режим тиші підписали глави країн-членів “нормандської четвірки”.

Читайте також: Спостерігач ЗСУ за дотриманням режиму тиші на Донбасі розповів про свої обов’язки на передовій (Відео)

У Кремлі заявили, що Росія ці Мінські домовленості підписати не може, бо не є учасником військового конфлікту на Донбасі. Не може з цієї ж причини і гарантувати дотримання самопроголошеними “ДНР” і “ЛНР” режиму тиші.

Читайте також: Після порушення перемир’я російські окупанти на Донбасі притихли – штаб ООС (Відео)

Як повідомляли штаб ООС і Міноборони України, у першу добу перемир’я 27 липня російські окупанти тричі порушили режим тиші на Донбасі, у другу добу – 1 раз.

Читайте також: Бойовики другу добу поспіль порушують режим тиші на Донбасі – Міноборони України (Відео)

Від початку нинішньої доби наразі фактів порушення бойовиками “всеосяжного” перемир’я зафіксовано не було.

Читайте також: “Пострілюють”, – бійці ЗСУ на передовій Донбасу про дії окупантів у другу добу всеосяжного перемир’я (Відео)

У Міноборони України і штабі ООС, третю добу наголошують, що українські військові на передовій Донбасу неухильно дотримуються умов перемир’я.