Головне управлінні ДФС Тернопілля дякує сумлінним підприємцям за сплату податків (Відео)

P1210028-nУ Головному управлінні ДФС області та на Тернопільській митниці підбили підсумки роботи за минулий рік. Не всі показники – втішні, але загалом картина виглядає позитивно.

Спільна прес-конференція начальника ГУ ДФС в області Ігоря Комендата та начальника Тернопільської митниці ДФС Володимира Марцинюка відбулася сьогодні, 21 січня.

Читайте також. Підприємцям Тернопілля у податковій надали 73410 різних адмінпослуг

На зустрічі очільники фіскальних відомств області розповіли журналістам про надходження до бюджету, новації у законодавстві та чимало іншого.

– Попри складні умови в країні платники Тернопільщини забезпечували надходження платежів до бюджетів усіх рівнів, за що ми їм дуже вдячні. Так, у 2014 році надходження до Зведеного бюджету склали 2 млрд 536,6 млн грн податків та зборів. Це – на 149,8 млн грн або на 6,3% більше, ніж за 2013 рік, – каже Ігор Комендат. – У тому числі до місцевих бюджетів у 2014 році забезпечено збір у сумі 1 млрд  202,6 млн грн. У дохідній структурі бюджетів місцевих громад левову частку займає податок на доходи фізичних осіб. Його збір сягнув 892,9 млн грн. Такий показник є дієвим підтвердженням подальшої легалізації праці.

Нелегко – і самим податківцям, натякнув доповідач. Адже вони пережили чергову реорганізацію, а попереду – ще й люстрація. До того ж, йдуть розмови про скорочення у штаті фіскалів.

За нагоди, пан Комендат розповів про головні новації податкової реформи. Йдеться про – зменшення кількості податків від 22 до 11, зниження єдиного соціального внеску від 41% до 16,4%, податковий компроміс, реформування податку на нерухоме майно та податку на доходи фізосіб. Продовжили дію військового збору, а також на два роки ввели мораторій на перевірки малого та середнього бізнесу.

У свою чергу, Володимир Марцинюк розповів про головні здобутки та особливості роботи Тернопільської митниці ДФС.

– Тернопільська митниця у 2014 році перерахувала до Державного бюджету України 471,2 млн грн. Загальний товарообіг склав 645,1 млн дол. США, – звітує він. – Зокрема, імпорт – 331,8 млн дол. США, експорт – 313,4 млн дол. США. Зовнішньоекономічні операції проводили із торговельними партнерами з 61 країни світу. Незмінно перші позиції займають Польща (54,7% від усього товарообігу), Німеччина (5,9%) та Росія (5,2%).

Особливу увагу на митниці приділяли проведенню швидкого та якісного митного оформлення. Так, середній час оформлення однієї митної декларації в 2014 році склав 48 хвилин. Забезпечили й стовідсоткове оформлення митних декларацій в електронному вигляді.

Володимир Марцинюк також додав, що у напрямку протидії митним правопорушенням працівники митниці у 2014 році склали 84 протоколи про порушення митних правил на загальну суму 1,5 млн грн. Вилучили предмети у 7 справах про порушення митних правил вартістю 1,4 млн грн.

Софія Левицька