Головне процес? Очільник МЗС України розповів, що обговорювали у Берліні

Клімкін ПавлоПід час зустрічі глав МЗС Німеччини, України, Росії та Франції у Берліні, яка відбулася 17 серпня, було обговорено питання контролю українсько-російського кордону, звільнення заручників та гуманітарної допомоги. Про це на брифінгу у понеділок повідомив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає кореспондент УНН.

“Ми говорили про ключові питання. Для мене абсолютним пріоритетом був ефективний контроль кордону, забезпечення того, щоб спостерігачі ОБСЄ мали змогу здійснювати повністю моніторинг та верифікацію, щоб ми досягли реального прогресу по заручниках. Ці питання є ключовими на шляху просування до двостороннього припинення вогню. Ми також, звичайно, говорили про аспекти гуманітарного виміру, про гуманітарну допомогу”,- сказав він.

“Для мене дуже важливо, щоб російська сторона взяла на себе зобов’язання впливати на терористів у Донецьку та Луганську таким чином, щоб забезпечити ефективний контроль кордону”, - зазначив Павло Клімкін.

Крім цього, міністр наголосив, що критичним є прогрес по заручниках.

Також глава українського зовнішньополітичного відомства наголосив, що під час зустрічі у Берліні учасники вирішили не фокусувати увагу на декларації, а зосередитися на самих переговорах.

"Я повернувся з переговорів в бойовому настрої. Але проривного результату від переговорів немає", - сказав Павло Клімкін.

Він підкреслив, що тепер Україна сподівається на допомогу НАТО у вирішенні конфлікту на сході України.