Голова однієї із ОТГ Тернопільщини розповіла, як реформи змінили життя в громаді

фото: Фейсбук Заводської ОТГ
фото: Фейсбук Заводської ОТГ

Про історію успіху своєї об’єднаної територіальної громади доповідала під час засідання Ради регіонального розвитку, що проходить у Тернополі,  Людмила Павлінська, селищний голова смт. Заводського, що на Тернопільщині. Вона розповіла про переваги децентралізації в порівнянні з попередніми роками.

“Крок до об’єднання був нелегким особливо для нашої громади, оскільки на той час Заводської ОТГ не було внесено в перспективний план області, але велике бажання до змін, переконання, командна робота, підтримка Тернопільської обласної державної адміністрації та Кабінету Міністрів України дали свій результат. Сьогодні ми переконані в спроможності нашої громади, оскільки бюджет об’єднаної територіальної громади збільшився втричі” – зазначила Людмила Павлінська.

Читайте також: Житель Тернопільщини створив аероклуб і літає на власному літаку

“З передачею повноважень зросли і надходження до місцевих бюджетів, в нашій громаді 53 % – це власні доходи, 64% складає ПДФО.
Великі можливості відкриті для об’єднаних громад в плані залучення коштів. Заводська ОТГ бере участь у багатьох проектах, Giz, DOBRE, U- LEAD, DESPRO, ЄС “Мери за економічне зростання” та інші, йдеться у Фейсбуці Заводської ОТГ.

За підтримки програми DOBRE реалізовано багато проектів, проводяться навчання, семінари тренінги для посилення місцевого самоврядування та створення кращих умов для розвитку ОТГ, підвищення рівня залучення громадськості для прийняття рішень. Програма U- LEAD спрямована на зміцнення керівництва і поліпшення підзвітності на місцевому, регіональному та центральному рівнях для кращого реагування на потреби населення.

Читайте також: Наймолодшому волонтерові з Тернопільщини вручили орден за благодійну роботу (Фото)

За кошти субвенції на розвиток інфраструктури громади, та власних надходженнь зроблено частково капітальний ремонт дороги.
Кошти на соціально-економічний розвиток, та з місцевого бюджету спрямовано на енергозберігаючі заходи такі як перекриття школи та заміна вікон.
Закуплене інтерактивне обладнання, комп’ютерні класи, та багато іншого.

“Підтримка держави відчувається, а головне громада вільна у прийнятті рішень” – наголосила голова Заводської ОТГ Людмила Павлінська.