Covid-19 і голосування 25 жовтня: поради і роз’яснення МОЗ (Відео, Графіка)

Хворі на коронавірус мають таке ж гарантоване Конституцією України право участі у виборах, як і всі решта здорових громадян України. Ним вони зможуть скористатись під час голосування 25 жовтня на місцевих виборах.

Як пояснив під час брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов, хворі на Covid-19, які перебувають на самоізоляції, зможуть проголосувати вдома.

Для цього до 20-ї години 23 жовтня у дільничну виборчу комісію за місцем голосування вони мають подати відповідну довідку. Тоді члени виборчої комісії прийдуть зі скринькою додому до таких пацієнтів.

"Цю довідку можна взяти у свого сімейного лікаря... Просто зідзвонитися зі своїм лікарем, сказати, що за довідкою прийде хтось із ваших близьких і віднесе її до виборчої комісії", - порадив Максим Степанов.

Здоровим людям у день голосування глава МОЗ рекомендував, крім масок на обличчя, одягати на виборчу дільницю рукавички, а також брати свою ручку. Відповідні рекомендації МОЗ розробило у вигляді графіки.

Також за рекомендація Міноборонздоров'я Центральна виборча комісія розробила інструкцію для членів виборчих комісій (ВК)щодо того, якими мають бути протиепідемічні заходи під час організації і проведення місцевих виборів 25 жовтня.