“Голос України” опублікував офіційні результати виборів: НФ – 22,14% (64 депутати), БПП – 21,82% (63 депутата), “Самопоміч” – 10,97% (32 депутати)

1Центральна виборча комісія встановила остаточні офіційні результати позачергових виборів до Верховної Ради в загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі і визнала обраними 196 народних депутатів України в одномандатних виборчих округах. За партійними списками обрано 225 депутатів. Всього ЦВК визнала обраним 421 з 423 народних депутатів, які обиралися на позачергових виборах. Про це повідомляє газета “Голос України”.

Відповідні протоколи були підписані членами ЦВК під час засідання, яке почалося пізно ввечері в останній день, відведений законом для підведення підсумків голосування – 10 листопада. У двох округах ще відбудеться перерахунок голосів.

За офіційними результатами виборів до Верховної Ради України сьомого скликання за партійними списками проходять шість політичних сил:

“Народний фронт” – 22,14% (64 депутати)

Блок Петра Порошенка – 21,82% (63 депутата)

Об’єднання “Самопоміч” – 10,97% (32 депутати)

Опозиційний блок – 9,43% (27 депутатів)

Радикальна партія Олега Ляшка – 7,44% (22 депутати)

ВО “Батьківщина” – 5,68% (17 депутатів).

Інші партії, які взяли участь у позачергових виборах 26 жовтня, набрали менше 5% голосів виборців, що є прохідним бар’єром.

Загальна кількість голосів виборців, поданих за кандидатів у народні депутати України, включених до виборчих списків політичних партій, які подолали п’ятивідсотковий бар’єр, – 12209000 87 голосів. Так звана виборча квота, тобто кількість голосів, необхідна для отримання одного депутатського мандата, становила 54000 262 голоси.

Протокол про результати виборів у багатомандатному окрузі підписали всі 15 членів ЦВК. Проте заступник голови ЦВК Жанна Усенко-Чорна під час засідання заявив, що підпише протокол ЦВК з особливою думкою, оскільки в комісію надходили заяви від партій про фальсифікації на окремих округах.

Нагадаємо, що позачергові парламентські вибори через проведення антитерористичної операції відбулися не у всіх округах Донецької та Луганської областей і не проводилися в тимчасово окупованому Криму. Тому в парламенті восьмого скликання поки будуть працювати 423 депутата, а не 450, як зазвичай. За партійними списками до парламенту проходять 225 депутатів, 198-у мажоритарних округах. У 27 округах, розташованих на тимчасово окупованих територіях Донбасу і Криму, не обиралися депутати. Втім, це ніяк не вплине на легітимність нової Ради – за Конституцією вона вважається повноважною за умови обрання не менш як третини від її конституційного складу. А ЦВК обіцяє провести вибори в тимчасово окупованих регіонах відразу після їх звільнення.

Найбільше місць у парламенті отримав Блок Петра Порошенка – отримавши за партійними списками і в мажоритарних округах в цілому 132 місця. “Народний фронт” у цілому отримав 82 депутатських мандата, “Самопоміч” – 33, Опозиційний блок – 29 Радикальна партія Олега Ляшка – 22 “Батьківщина” – 19. Крім того, до парламенту в одномандатних округах пройшли шість представників ВО “Свобода” і по одному від партій “Сильна Україна” Сергія Тігіпка, “Всеукраїнське аграрне об’єднання “Заступ”, “Правий сектор” і “Воля”. Перед оголошенням офіційних результатів виборів ЦВК розглянула ще одну скаргу кандидата в народні депутати України від “Батьківщини” в одномандатному виборчому окрузі №182 (Херсонська область) Юрія Одарченка, в якій він просив ЦВК визнати протиправною бездіяльність окружкому щодо неврахування відомостей протоколів про повторний підрахунок голосів виборців на двох виборчих дільницях. А також – прийняти ЦВК на себе повноваження ОВК №182 щодо встановлення підсумків голосування в окрузі і встановити їх на підставі наявної в ЦВК виборчої документації. Однак ЦВК не побачила належних підстав для цього і відмовила у задоволенні скарги. Тому в тривалій суперечці навколо результатів виборів в окрузі №182 поставлена крапка.

У двох виборчих округах – №38 (Дніпропетровська область) і №63 (Житомирська область) ЦВК не встановила результати виборів і зобов’язав окружні виборчі комісії виконати рішення судів – Дніпропетровського окружного адміністративного суду та Житомирського апеляційного адміністративного суду – і перерахувати голоси протягом 15 днів. Голова ЦВК Михайло Охендовський ще раніше заявляв, що новий парламент може розпочати свою роботу і без депутатів від проблемних округів, адже він все одно буде легітимним.