Хода у вишиванках: тернополяни йтимуть від Катедри до Микулинецького кладовища

Ternopil-Cvyntar_USS_thumb2Вшанувати пам’ять Січових стрільців запрошують тернополян 8 червня на Микулинецькому цвинтарі.

Читайте також. День Героїв: містом йшла багатотисячна колона тернополян у вишиванках (Фото, Відео)

– На Трійцю українці традиційно вшановують пам’ять Січового стрілецтва, тож
Тернопільське товариство “Вертеп” разом з товариствами “Молода просвіта”, “Пласт”, “Обнова”, Українська молодь Христові”, спільнота “Знамення”та іншими, запрошують усіх на  похід у вишиванках до могил Січових стрільців, – каже голова товариства “Вертеп” Василь Когут.

Хода у вишиванках пройде  через центральну частину міста до Микулинецького цвинтаря у неділю, 8 червня. Початок - о 14 год. Збір учасників - о 13.45 біля Архикатедрального собору.

Читайте також. У дворі на бульварі Шевченка – клумби, деревця, жовто-блакитні лавочки (Фото, Відео)

- Просимо тернополян долучитися до походу та продемонструвати свою єдність і патріотизм разом з нами! – додає пан Когут.

Довідково. Водіям варто врахувати, що в час, коли рухатиметься хода, буде частково перекритий рух на вул. Руській, Острозького, Микулинецькій.

Микулинецький цвинтар. Історична довідка.

«Наприкінці цвинтаря була спільна братська могила УСС-ів і воїнів УГА. Отаман д-р Никифор Гірняк за допомоги Пласту та шкільної молоді упорядкував у 1927 р. ці могили. Їх було обнесено бетонною огорожею, висаджено кущі та квіти, а посередині встановлено високий дубовий хрест. На хресті була таблиця з уривком відомого вірша Б. Лепкого «Спіть, хлопці, спіть». Цей хрест зрізали польські легіоністи Пігут (перекінчик) і Забільський у вересні 1930 р. під час ганебної «пацифікації». Тут були також поховані Голояд і Пришляк, замучені поляками. Кожного року на Зелені Свята ходили ми з процесією на ці могили борців за волю, і через те були часті сутички з польською поліцією, але наша молодь не зважала на перешкоди і кожного року прибирала їх квітами, вінками. Недалеко була ще одна дорога всім нам могила, в якій поховано понад 500 селян, священиків, учителів, інтелігентів, культ-освітніх діячів та учнів. Їх закатували большевики в тюрмі, перед відступом їх армії в 1941 році. Вліті 1976 р. прийшли вісті про те, що большевики після Великодня зруйнували бульдозером могили наших УСС-ів і вояків УГА, зрубали і поламали всі хрести і розкинули кості наших героїв» (Богдан Остап'юк. Давній Тернопіль).

Фото - Павло Подобєд