Угода про “Відкрите небо” і не тільки: про що домовились на саміті Україна – ЄС. Повна версія брифінгу (Відео)

Фото – сайт Президента України

В ході 23-го саміту “Україна – Європейський союз” сьогодні в Києві після 8-ми років погоджень була підписана угода про “Відкрите небо”. Ця угода дає можливість європейським авіакомпаніям працювати в Україні за правилами ЄС.

Як повідомляє 5 канал, на саміті Україна і Євросоюз домовились не тільки про “Відкрите небо”. Була також підписана низка угод, зокрема, в сфері енергетики, досліджень, науки та культури.

В ході спільного брифінгу з представниками ЄС Президент України подякував європейським партнерам за підтримку України в час російської агресії. Володимир Зеленський наголосив, що Україна чекає від країн  Євросоюзу подальшої співпраці і конкретних рішень із втілення прагнення України стати членом ЄС.

"Дуже очікуємо від керівництва Європейського союзу і держав-членів сміливості і далекоглядності щодо бачення України як невід’ємної складової європейського простору", – сказав Володимир Зеленський.

Сторони домовились до спільних дій в тому числі щодо ситуації з російським газом та "Північним потоком-2".

За підсумками саміту сторони прийняли Спільну заяву.

"Наша Спільна заява встановлює конкретні операційні межі, у яких ми можемо спільно працювати наступні роки та місяці, дає змогу прискорити зближення і зв’язок між Європейським Союзом та Україною", – сказав Президент Європейської ради Шарль Мішель.

"Ми й надалі будемо підтримувати зусилля України у проведенні реформ. Це стосується реформування судової влади, Конституційного Суду, боротьби з корупцією та зменшення впливу олігархів", – підкреслила Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.

Більше подробиць - у повній версії заяви лідерів України і ЄС за підсумками саміту у відео 5 каналу. Учасники брифінгу: Президент України Володимир Зеленський, Президент Європейської ради Шарль Мішель і Президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн.