“Хочу подякувати і вклонитися”, – остання в ранзі Президента України промова Порошенка до бійців ЗСУ на Донбасі (Відео)

Фото - сайт Президента України
Фото – сайт Президента України

“Поки є український воїн – є мир”, – так заявив про українську армію Верховний головнокомандувач ЗСУ Президент України Петро Порошенко 6 травня в Авдіївці з нагоди першого відзначення Дня піхоти – професійного свята, яка було започатковане указом Порошенка.

Перед бійцями піхотних бригад ЗСУ Петро Порошенко виголосив промову, яка, як зізнався, буде останньою його промовою в ранзі Президента України на Донбасі, оскільки термін його каденції закінчується.

Однак, наголосив Петро Порошенко, саме українська армія, яка відродилась за останні 5 років, і надалі буде гарантом безпеки України і недоторканості її кордонів.

Під час промови Президент України представив нового Командувача ООС генерала Олександра Сирського, якому дав наказ звільнити Донбас від російської окупанції: “Я наказую вам вміло застосувати весь ваш досвід в ім’я Української держави, українського народу і в координації з керівництвом держави забезпечити звільнення української землі і відновлення українського суверенітету над окупованими територіями”держави”.

Читайте також: Верховний головнокомандувач ЗСУ призначив нового Командувача ООС (Відео, Документ)

Трьом військовим частинам ЗСУ Президент України присвоїв почесні найменування.

“З метою відновлення історичних традицій національного війська та зважаючи на зразкове виконання поставлених завдань, підписав Указ щодо присвоєння почесних найменувань 57-й окремій мотопіхотній бригаді – імені кошового отамана Костя Гордієнка. 58-й окремій мотопіхотній бригаді – імені гетьмана Івана Виговського та 26-й артилерійській бригаді – імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича”, – повідомив Порошенко.

Крім того, на урочистостях Глава держави заявив про збільшення виплат бійцям ЗСУ, які тримають оборону на передовій Донбасу.

Читайте також: $1000 на місяць: Порошенко збільшив грошові виплати бійцям ЗСУ на передовій (Відео)

Президент зазначив, що за п’ять років здійснив майже 40 робочих поїздок на схід, із них – 25 на лінію фронту.

“Сьогодні, напевно, цей мій візит останній як Президента. Я як Президент хочу подякувати кожному воїну і вклонитися за вашу велику ратну справу”, – сказав українським військовим Верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко.

Своєму наступнику на посаді Президента України Петро Порошенко порадив “належно дбати про армію, бо сильна армія за будь-яких обставин захистить Україну.

Повна версія промови Президента України в Авдіївці – у відео 112 Україна.