“Хочте шоу, буде шоу» – волонтерка Маруся Звіробій анонсувала виклик до ДБР

Волонтерка Маруся Звіробій
Волонтерка Маруся Звіробій

Волонтерка Маруся Звіробій, яку викликали до ДБР у понеділок, анонсувала шоу і закликала прийти усім охочим.

Про це вона повідомила у Facebook 30 листопада. За її словами, влада «вчить якою мовою вести діалог і як влаштовувати шоу».

«Буду в балаклаві й усіх запрошую… Хочте шоу, буде шоу», – написала вона, додавши, що на мітингу «балаклави вітаються».

На допит Звіробій викликали як свідка у справі про погрози президенту Володимира Зеленського, розповів раніше адвокат волонтерки.
Зазначимо, 28 листопада, слідчий Державного бюро розслідувань, оперативні співробітники Служби безпеки України та бійці спецпідрозділу СБУ “Альфа” проводили обшук у квартирі Звіробій. Початок слідчих дій вона сама транслювала у Facebook.
Правоохоронці прийшли у квартиру волонтерки разом з понятими і показали їй ухвалу суду, якою надано дозвіл на проведення слідчих дій.
Трансляція була припинена, оскільки слідчий вимагав від Звіробій та інших присутніх віддати мобільні телефони. Наприкінці жовтня народний депутат від «Європейської солідарності» Софія Федина разом із волонтеркою Марусею Звіробій оприлюднили спільне відеозвернення, відреагувавши на спілкування президента Володимира Зеленського з добровольцями на підвищених тонах у Золотому 26 жовтня.
Під час запису відеоблогу Федина та Звіробій, зокрема висловилися щодо ризиків життю президента. Федина і Звіробій наголошували на неприпустимості такої поведінки президента, звинувачували його у спробі капітуляції перед агресором та припускали, що може статися із Зеленським на передовій.
«Там ненароком може взірватися граната, а ще там обстріли бувають… Було би найкрасивіше, щоб це все сталося під час московського обстрілу, коли дехто в білій чи голубій сорочечці припреться на передову», – сказала Федина. У ДБР розпочали слідство за фактами погроз президенту і 26 листопада направили до Генпрокуратури проекти повідомлення про підозру та подання на зняття недоторканності з Федини. Депутата підозрюють у погрозі вбивством щодо президента України (ч. 1 ст. 346 Кримінального кодексу України).