“Хочеш миру – готуйся до війни”: у Тернополі навчають оборонців-добровольців (Фото, Відео)

0viyskovi_nПроцес формування загонів оборони населених пунктів стартує у Тернопільській області.

Про це повідомили сьогодні, 9 вересня, на брифінгу в ОДА. Як зазначив голова Тернопільської обладміністрації Олег Сиротюк, загони оборони створюватимуться у кожному населеному пункті. Їхнє завдання – оборона сіл, селищ і міст краю у випадку введення надзвичайного стану.

Читайте також. Французи зібрали допомогу для вояків АТО. Тернополян просять допомогти із транспортом (Відео)

«Губернатор» також зазначив, що формують загони на добровольчих засадах. Формувати загони оборони завершать до наступного тижня. Опісля – розпочнеться підготовка командного складу, а згодом і всіх добровольців. Уже розробили для них 30-годинні навчальні курси. Заняття будуть проходити в позаробочий час, повідомив сайт ОДА.

- Створення загонів оборони – ключове завдання на цей момент, – констатував Олег Сиротюк. – Ми розраховуємо на активну позицію жителів області, адже мусимо захистити рідну землю. Ми можемо багато говорити про історію та патріотизм наших дідів і прадідів, однак зараз кожен має на власному прикладі показати любов до Батьківщини. Кожен населений пункт має сформувати свої підрозділи оборони. Ми звичайно хочемо мирного розв’язання ситуації, однак як говорить древня мудрість: «Хочеш миру – готуйся до війни», тому ми маємо бути готовими у будь-який момент захищати нашу державу, нашу батьківську землю.

Читайте також. “Люди гинуть від крововтрати, бо надали допомогу не тому, кому вона потрібна негайно”, – тернополянин Андрій Салагорник (Відео)

Власне, обласний центр вже таку підготовку розпочав. Уже від завтра, 10 вересня, у Тернополі розпочнеться навчання з оборони міста та партизанської боротьби, повідомляє сайт міської ради.

Організаторами курсів з основ військової справи виступає школа допризовної підготовки міської ради разом із військовою частиною, яка базується в Тернополі, військовою кафедрою ТНЕУ та підрозділом МНС.

- Одночасно ми плануємо проводити заняття для двох-трьох груп, кожна з яких буде мати свій розклад та теми заняття, - розповідає начальник управління з питань надзвичайних ситуацій Тернопільської міської ради Іван Коваль. – На курсах викладачі будуть проводити заняття з вогневої підготовки, тактичної підготовки, основ цивільного захисту та військово-медичної підготовки».

Довідково. Тернополяни, які хочуть взяти участь у навчанні, повинні прийти у Тернопільську міську раду (1 пов.) та заповнити анкету. Навчання триватиме 7-10 днів і не заважатиме основній роботі, адже проходитиме у позаробочий час. Телефони для довідок: 15-80 або 23-63-97.

Софія Левицька