Глава УГКЦ Святослав Шевчук зустрінеться з молоддю на Тернопіллі (Відео, Фото)

IMG_3512-nЗа мир і цілісність України молитимуться під час Всеукраїнської та молодіжної прощі до Зарваниці, що відбудеться 19-20 липня.

Читайте також. Греко-католики Тернопілля зібрали для армії майже 285 тис. грн і 10 тонн продуктів (Звіт)

Віряни згадуватимуть 25-ту річницю виходу Української греко-католицької церкви з підпілля та проголосять блаженного Василя Величковського покровителем капеланів УГКЦ. Докладно – у сюжеті кореспондента телекомпанії TV-4.

- Щоб дійсно всім тим людям, які прийдуть на прощу, показати завдяки кому наша церква в часи переслідування встояла нагородять тих, хто захищав її у часи гонінь. Завдяки служінню, праці тих людей, їхній молитві, ми маємо віру, яку передали нам батьки, - говорить прес-секретар Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ отець Олег Харишин. - Цю прощу присвятять великій річниці, а також це буде гарна нагода, щоб всі побачили тих підпільників, вшанували, подякували за те, що вони робили під час підпілля.

Читайте також. Депутати просять повернути Почаївську лавру у державну власність (Відео)

У Зарваниці можна буде помолитися та приступити до мощей святого Василя Величковського. Проголосив його таким Папа Іван Павло II під час візиту в Україну.

Програма прощі - незмінна, люди з Тернополя долатимуть півсотні кілометрів, аби помолитися до Чудотворної ікони та попити святої води. У п'ятницю, 18 липня, о сьомій ранку в Архикатедрі відправлять літургію, після якої близько пів на дев'яту паломники сформують колону та вирушать у духовну мандрівку. Проща буде ще однією нагодою посилено молитися за мир і цілісність України, просити Матір Божу про заступництво та опіку.

- Знаємо, що гинуть воїни сьогодні. Треба дійсно в Господа просити прощення за наші гріхи, вимолювати ласки Матері Божої і покрову за наших воїнів. Просити благословення для правління нашої держави та й, зрештою, щоб ми самі зуміли стати іншими людьми. Бо змінити владу - це одна річ, а от змінитися самому - це дуже непроста справа. Тому будемо просити Матері Божої, щоб кожен паломник, який прийшов на прощу, і щоб кожен з нас, став іншим, добрим українцем, чесним громадянином, а найголовніше - добрим християнином, - додає отець Олег Харишин.

До речі, на прощі в Зарваниці відбудеться традиційна зустріч Глави УГКЦ Святослава Шевчука з молоддю, похід зі свічками, духовний концерт на Співочому полі. А в неділю вранці відправлять Архієрейську Службу Божу. Детальну програму прощі можна знайти на сайті місцевої парафії УГКЦ.

Довідково. Загалом очікується, що участь у Всеукраїнській та Молодіжній прощі візьмуть понад 100 тисяч паломників з різних куточків України та з-за кордону. Ця цифра прозвучала на нараді з підготовки Всеукраїнської та Молодіжної прощі до Марійського духовного центру у Зарваниці. Участь у ній взяв голова Тернопільської облдержадміністрації Олег Сиротюк. На засіданні також був присутній митрополит  Тернопільсько-Зборівської архиєпархії, владика Василій Семенюк (див. фото).