Глава НБУ пояснив, чому Нацбанк змушений підняти облікову ставку до 8% (Відео)

Піднімати облікову ставку Національний банк змушений через рівень інфляції, що відійшов від прогнозованих 5% і сягнув у червні 9,5%.

Як повідомляє сайт НБУ, так пояснив сьогоднішнє рішення правління НБУ підняти облікову ставку до 8% з завтрашнього дня глава Національного банку Кирило Шевченко.

"В умовах суттєвішого посилення фундаментального інфляційного тиску такий крок є необхідним для повернення інфляції до цілі 5% у 2022 році та утримання під контролем інфляційних очікувань. Інфляція очікувано перебувала за верхньою межею цільового діапазону 5% ± 1 в. п.. У червні темпи зростання споживчих цін у річному вимірі залишилися на рівні попереднього місяця – 9,5%. Водночас інфляція продовжила відхилятися від цільового діапазону суттєвіше, ніж передбачалося у квітневому макпропрогнозі Національного банку. З одного боку, стрімкіше підвищення інфляції зумовлювали тимчасові чинники – зростання світових цін на продовольство та енергоресурси. З іншого боку, посилився фундаментальний інфляційний тиск. Так, базова інфляція в червні зросла до 7,3% р/р та помітно перевищила квітневий прогноз. Інфляційний тиск певною мірою стримувався сприятливою ситуацією на валютному ринку та відносно стабільними інфляційними очікуваннями", - йдеться в повідомленні глави НБУ.

Більше - у повному варіанті виступу глави НБУ у відео Нацбанку України