Глава МЗС України про вбивство медика на Донбасі: варварство з ознаками воєнного злочину

Вбиство російськими окупантами українського військового медика при спробі евакуювати пораненого бійця ЗСУ міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба вважає варварством, тому докладе зусиль, щоб це набрало розголосу в дипломатичних колах.

Про це глава МЗС України заявив сьогодні на брифінгу, повідомляє “Українська правда“.

“З юридичної точки зору у цьому вбивстві є ознаки воєнного злочину, а з морального це – акт варварства… Буду особисто порушувати це питання (на міжнародній арені – ред.). Відповідь буде максимально жорсткою. Ми залучимо усіх наших партнерів. Ця ситуація набуде розголосу. Тут йдеться про акт варварства”, – сказав Дмитро Кулеба.

За його словами, на жаль, не кожен загиблий воїн на Донбасі стає темою розмов дипломатів, але смерть медика, який надавав допомогу пораненому, набуде розголосу, зокрема, МЗС поінформує міжнародних партнерів про подію.

“Вбивство українського медика на фронті не залишиться поза увагою наших міжнародних партнерів. Ми зробимо все для того, щоб ворог заплатив за цей злочин дорогу ціну”, – сказав глава МЗС України.

Нагадаємо, 13 липня бойовики застрелили військового медика, який поспішав на допомогу пораненому військовому. На ньому були усі відповідні маркування. Також під час обстрілу одного військовослужбовця було поранено, а ще один отримав бойове травмування. Ввечері 13 липня тіла загиблих та поранений воїн знаходилися на місці обстрілу. Тривали переговори з СММ ОБСЄ щодо їхньої евакуації.