Глава МОЗ сказав, коли медики обиратимуть, кого з хворих на Covid-19 рятувати (Відео)

Якщо добовий приріст нових хворих на коронавірус в Україні сягне 20 тисяч, то медичну систему охопить колапс із нестачі ресурсів і медиків, тому лікарі почнуть обирати, кому з хворих на Covid-19 ще зможуть допомогти.

Про це заявив сьогодні у Верховній раді міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

Він повідомив, що нині з добовим приростом 5-7 тисяч нових випадків Covid-19 Україна ще на першому рівні небезпеки, та вже у найближчі тижні вступить у другий, коли буде 8-10 тисяч нових хворих коронавірусом на добу і вони заповнять у лікарнях 70% ліжок, виділених для лікування пацієнтів із Covid-19. На цьому рівні Україна збільшить кількість ліжок для хворих до 52 тисяч, буде розгортати госпіталі поза закладами охорони здоров’я, збільшивши кількість медиків за рахунок залучення працівників інших відділень.

Третій рівень, за словами глави МОЗ, – це 11-15 тисяч нових хворих на добу. Заповненість ліжок по країні  – не менше 85%. Тоді запровадять жорсткий карантин. Для боротьби з Covid-19 на цьому етапі мобілізують усіх медпрацівників. Працюватимуть польові шпиталі.

Читайте також: Зеленський назвав умову запровадження жорсткого карантину в Україні

"Четвертий рівень – це коли ресурси системи охорони здоров’я вичерпані, коли щоденна кількість випадків буде близько 20 тисяч хворих на добу", - сказав Степанов.

Міністр пояснив, що при четвертому рівні небезпеки медикам доведеться обирати, кого з хворих на коронавірус рятувати.

"Ми будемо вимушені запроваджувати активацію протоколу медичного сортування з пріоритетом надання медичної допомоги", - сказав глава МОЗ.

Щоб до критичної ситуації не дійшло, сьогодні Верховна рада України конституційною більшістю голосів прийняла нові рішення для подальшої боротьби з коронавірусом. Зокрема, створила в Україні  спеціальний штаб, який очолив Президент України.

Більше подробиць - у відео 5 каналу.