Глава МОЗ назвав критерій, за якого в Україні запровадять локдаун (Відео)

Жорсткий карантин в Україні буде запроваджений тоді, коли у лікарнях для хворих на Covid-19 залишиться обмаль ліжкомісць.

Про це заявив сьогодні в ході брифінгу міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.

“Перед запровадженням обмежень ми спираємося на один найважливійший показник – це здатність медичної системи надавати медичну допомогу”, – наголосив Степанов.

Міністр повідомив, що на ранок 27 листопада середній показник заповненості ліжкомість для пацієнтів із Covid-19 в лікарнях України складає майже 50%, тому нагальної потреби запроваджувати локдаун  у нашій країні наразі немає.

“При загальній кількості 55 тисяч 886 виділених під Covid-19 ліжок по країні на сьогоднішній день зайняті 49,9%, тобто 27 тисяч 887 ліжок. Ситуація напружена, але повністю контрольована… Медична система справляється”, – констатував Максим Степанов.

Читайте також: В Україні за добу рекордно зросла кількість нових випадків Covid-19 і госпіталізацій

Глава МОЗ зазначив, що вже до кінця наступного тижня стане відомо, коли і чи треба буде в Україні запроваджувати жорсткий карантин. Міністр пояснив, що за тиждень стане відомо, чи знизився рівень захворюваності в країні через запровадження карантину вихідного дня.

“Ми розраховували на зменшення динаміки захворюваності на Covid-19, щоб зменшити навантаження на медичну систему. Ефект ми повинні отримати за два-три тижні після відповідного інкубаційного періоду Covid-19, який складає в середньому 14 днів. Чи спрацювали обмеження, в тому числі карантин вихідного дня?.. Я думаю, вже наступного тижня ми зможемо сказати, чи досягли ми цього ефекту”. – сказав Степанов.

Читайте також: Головний санітарний лікар України зробив звернення через падіння рівня тестування на Covid-19 (Відео)

Однак, визнав міністр, його бентежить наближення новорічно-різдвяних свят.

“Викликають занепокоєння наші новорічні свята. Оскільки ми проводимо свята весело і вони передбачають велику кількість контактів між людьми на ярмарках, на святкуванні, на новорічних ялинках, а інфекція передається повітряно-крапельним шляхом, то можуть бути сплески… Зараз ми розраховуємо на ті карантинні обмеження, які діють на території нашої країни”, – резюмував глава МОЗ.

Читайте також: Україна ввійшла у першу десятку світового антирейтингу країн із найвищими показниками Covid-19

Більше – у повній версії брифінгу міністра охорони здоров’я України Максима Степанова.