Гість із Польщі побував у місті на Тернопільщині – батьківщині своєї бабусі: екскурсію для нього провела міський голова (Фото)

Фото: Заліщицька міська рада
Фото: Заліщицька міська рада

Роки минають, змінюються епохи, відходять одні люди, на зміну їм приходять інші. Але пам’ять – вона вічна. Ніщо так не манить людину, як рідна сторона.

Пан Томаш – турист із Польщі відвідав нещодавно Заліщики – рідне місто свого прадідкся, який мешкав тут із великою родиною понад сто років тому, пише сторінка Фейсбук КП “Заліщики туристичні”.

Пам’ять живе і через два покоління.

Метою візиту було побачити місто, де жила його бабуся, коли була дитиною. Цікаво те, що він фотографував всі місця у Заліщиках для бабусі, адже вона дуже любила це прекрасне місто.

Міський голова Алла Василівна Квач люб’язно погодилася провести пану Томашу екскурсію Заліщиками, розповіла та показала фото як місто виглядало колись.

Емоції переповнювали гостя з Польщі і він обіцяв обов’язково повернутися сюди із друзями.

Прадідусь Томаша Ґустав Стельмах був начальником залізничної станції у Заліщиках і жив тут із 3 дітьми та дружиною Ядвігою.

Ірена, наймолодша дочка та бабуся Томаша, із 16 років працювала бухгалтером на заводі у селі Кострижівка під час війни.

Ірені наразі 92 роки. Вона не змогла приїхати у місто свого дитинства. Саме тому її онук зробив це для неї.

У співпраці із краєзнавчим музеєм та паном Михайлом Сопилюком, Алла Василівна Квач сподівається знайти детальнішу інформацію про родину Стельмахів та їхню долю в Заліщиках.