Гібрид “Града” і “Урагана”: бойовики на Донбасі обстріляли бійців ЗСУ новою зброєю калібру 250 мм. Подібну має ІДІЛ (Відео)

ф2Окупанти Донбасу зробили саморобну реактивну зброю, використавши досвід терористів ІДІЛ, і вдарили нею ввечері 9 травня по позиціях українських військ біля Новолуганського (Світлодарська дуга).

Про такий обстріл бойовиків “ДНР” з нової зброї повідомив на своїй сторінці у Фейсбук комбат 46-го батальйону спецпризначення ЗСУ “Донбас-Україна” Вячеслав Власенко (“Філін”), виклавши фото і підкресливши, що ця зброя російських окупантів буде використана Україною у майбутньому суді в Гаазі над Росією як ще один доказ військової агресії РФ.

Читайте також: Окупанти Донбасу обстріляли бійців ЗСУ гібридною реактивною зброєю (Фото)

На знімках ракета, яка прилетіла на позиції батальйону “Донбас-Україна”, та пускове обладнання, з якого бойовики “ДНР” таку реактивну ракету запускають.

“Терористи ДНР перейняли бойовий досвід у ІДІЛ в Сирії та тепер використовують його проти ЗСУ”, – написав комбат “Філін”.

ф1ф2

За даними командира батальйону ЗСУ, вечері 9 травня під Новолуганським бойовики “ДНР” випустили по українських віськових 6 таких ракет забороненого Мінськими угодами калібру 250 мм.

На щастя, ці саморобні боєприпаси, що несуть в собі 50 кг бойовового заряду осколково-фугасної дії, не спрацювали. Одна з ракет застрягла в землі, проривши кількаметрової глибини траншею. Бійці батальйону “Донбас-Україна”, побачивши незвичний хвостовик ракети, викопували її кілька годин.

У підсумку з’ясувалось, що бойовики “ДНР” у боєприпасі поєднали хвостовик від  РСЗО “Град” з бойовою частиною “Смерча” чи “Урагана”.

Як розповів комбат ЗСУ “Філін”, подібні боєприпаси використовують бойовики ІДІЛ, називаючи цей гібрид “китаєць”. Бойовики “ДНР”, вочевидь, перейняли їх досвід. Не виключено, що “розробку” для окупантів Донбасу привіз хтось із російських найманців, який воював у Сирії.

Відео – 24 канал.