“Гетьман Сагайдачний”, яким опікується тернопільська громада, не переходив на бік Росії

ФрегатФлагман військово-морських сил України, фрегат «Гетьман Сагайдачний», яким опікується тернопільська громада, не переходив на бік Росії та не піднімав Андріївського стягу.

Про це у телефонній розмові заступнику міського голови Тернополя Леоніду Бицюрі повідомив командир фрегата капітан ІІ рангу Роман П’ятницький ввечері 2 березня.

Читайте також. На крісло головного міліціонера Тернопілля – чотири претенденти (Відео)

– Допоки я командир корабля, навіть і мови йти не може про те, аби підняти російський прапор, – наголосив він. – Не вірте дезінформації, яку поширюють російські ЗМІ.

Капітан також  сказав, що «зараз корабель перебуває на  Криті та діятиме за заздалегідь наміченим планом».

- Третього березня фрегат перетне протоку Босфор, а п’ятого - увійде в українські територіальні води, - пояснив Леонід Бицюра. - Наразі ще не вирішили, де він перебуватиме: у Севастополі чи на якійсь іншій українській військовій базі.

Читайте також. У Тернополі виконують укази та розпорядження нової влади (Відео)

Щодо корвету «Тернопіль», то, як додав заступник мера,  «він спільно з іншими військовими кораблями відійшов на 10 метрів у море та в разі загрози захоплення готовий відійти далі».

Загалом же ситуація у Криму - досі доволі напружена.

Читайте також. Тернополян просять заспокоїтися і не слухати закликів до радикальних дій (Фото, Відео)

- Я спілкувався з моряками українського флоту, які перебувають зараз у Севастополі, - сповістив пан Бицюра. - Штаб українського флоту, за їхніми словами, наразі забарикадований і зовні оточений невідомими військовими, які за обмундируванням, озброєнням, формою  нагадують представників елітних російських спецпідрозділів.

По всьому Криму, переказує він слова військових, літають гвинтокрили з так званими переговорниками від російської армії. Вони ставлять ультиматум українським військовим частинам про складання зброї.