Червоний рівень небезпеки: паводок підтоплює Чернівці, місто залишилось без централізованої подачі води (Відео)

Затоплені паводком будівлі на Прикарпатті. Фото – сайт МВС України

Внаслідок проливних дощів і підняття рівня води у річках Карпатського регіону України підтоплено вже понад дві сотні населених пунктів. Рятувальники всю ніч евакуювали звідти людей човнами.

Як повідмоляє ДСНСУ, на сьогодні рятувальники оголосили штормове попередження з червноним рівнем небезпеки у Чернівецькій області. Зокрема, надзвичайники попереджають про проходження найвищої фази паводку із затопленням восьми населених пунків Буковини.

В МВС України констатували вихід Дністра з берегів: глави ДСНСУ, МВС та інших відомств сьогодні вже облетіли гвинтокрилом уражені стихією регіони Івано-Франківщини.

"Дністер розлився майже на 7 метрів, - це рівень стихії 2008 року", - повідомив Арсен Аваков.

За його словами, підтоплених населених пунктів наразі більше 200. До 29 селищ немає проїзду. В Івано-Франківській області загинуло три людини від стихії. Одна – зникла безвісти.

Загалом зруйновано 110 км автодоріг, 1 850 м берегоукріплень та 90 мостів у Івано-Франківській області. Пошкоджено 429,7 км автодоріг та 130 мостів в Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях. Порушено транспортне сполучення із 34 населеними пунктами.

Як повідомляють Факти ICTV, паводок уже підступив до Чернівців і підтопив околицю обласного центру. Все місто сьогодні залишилось без централізованого водопостачання - паводок затопив насосні станції водоканалу.

Читайте також: Є жертви: у двох областях України через негоду запроваджені надзвичайні заходи (Відео)

Подібна ситуація в усьому Карпатському регіоні України. Сюди сьогодні вилітає Прем'єр-міністр із профільними міністрами, щоб на місці оцінити наслідки стихії і в рамках роботи оперативних штабів зненшити негативний вплив підтоплень.

Більше подробиць - у сюжеті Фактів ICTV