Генштаб ЗСУ: середній вік мобілізованих зараз – 36 років, кожен восьмий – доброволець

призовники-зимаДо 90% призваних у четверту хвилю мобілізації раніше проходили військову службу, абсолютна більшість тих, хто отримав повістку, свідомо прибула у військкомати, стверджують у Генштабі.

При плануванні та проведенні четвертої хвилі часткової мобілізації Генеральним штабом Збройних сил України був максимально врахований досвід попередніх черг мобілізації. Про це заявив начальник відділу впровадження служби в резерві Мобілізаційного управління Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу полковник Михайло Щербина, повідомляє Міністерство оборони України.

"Згідно з визначеним керівництвом держави завдань, завершується четверта черга часткової мобілізації - з 20 січня по 19 квітня (протягом 90 діб) - у Збройні сили, інші військові формування України військовими комісаріатами. При плануванні та проведенні четвертої черги часткової мобілізації Генеральним штабом було максимально враховано досвід попередніх черг мобілізації", - сказав Щербина.

При цьому він зазначив, що до виконання завдань мобілізації була залучена вся система військових комісаріатів, що дало можливість рівномірно розподілити мобілізаційні завдання між військкоматами, в тому числі військкоматами Донецької і Луганської областей, крім окупованих територій.

"Особливістю нових черг часткової мобілізації є те, що особовий склад запасу подається безпосередньо на курси підготовки офіцерів, навчальні центри для підготовки кваліфікованих спеціалістів, на загальновійськові полігони", - підкреслив Щербина.

За його словами, цим забезпечений принцип обов'язкової військової підготовки мобілізованих за фахом і вимоги щодо екстериторіального принципу комплектування військових частин, установ. У взаємодії з Адміністрацією президента України до виконання заходів мобілізації на території областей безпосередньо залучені голови обласних державних адміністрацій. Майже кожні два тижні вони особисто звітують на спеціальних нарадах про стан виконання мобілізаційних завдань, чого, на жаль, не вдалося досягти протягом перших трьох хвиль часткової мобілізації в 2014 р.

"Після змін, внесених у законодавство України протягом 2014-2015 років, на думку експертів, ми маємо достатньо потужну нормативно-правову базу щодо порядку проведення мобілізації, проходження мобілізованими військової служби та їх соціального захисту", - заявив Щербина.

Представник Генштабу повідомив, що, згідно з проведеними дослідженнями, соціальний портрет мобілізованого такий: середній вік - 36 років; рівень освіти досить високий; більше половини мають середньо-спеціальну (технічну) або вищу освіту; майже порівну тих, хто проживав в містах і селах (селищах) до призову під час мобілізації; абсолютна більшість (до 90%) раніше проходили військову службу; кожен восьмий з призваних є добровольцем; абсолютна більшість тих, хто отримав повістку, свідомо прибула у військкомати.