Генсек НАТО оприлюднив неприємну для Росії новину

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг після засідання Ради НАТО-Росія у Брюсселі заявив, що альянс підтримує цілісність України та ніколи не визнає анексію Криму Росією.

Про це він заявив на прес-конференції після засідання Ради у Брюсселі, передає BBC.

“Країни НАТО підтримують суверенітет та територіальну цілісність України, ніколи не визнають анексію Криму”, – заявив пан Столтенберг, якого цитує речник НАТО Оана Лунческу.

Зустріч Ради НАТО-Росія стала першими переговорами на такому рівні від часів анексії Криму.

Читайте також: «Це просто страшно», — в ОБСЄ розкрили масштаби загострення на Донбасі

За словами генсека НАТО, політичний діалог з Росією потрібний та корисний у часи протистояння, проте це не значить, що можливе повернення до нормальних стосунків.

"Більша військова прозорість може забезпечити більше безпеки Європі, і це у інтересах НАТО та Росії. Але альянс наголошує – не може бути повернення до практичної співпраці з Росією, допоки вона не повернеться до поваги міжнародного права", - розповів Єнс Столтенберг.

Він особливо наголосив, що більшість суперечностей НАТО та Росії стосуються Криму та ситуації на Донбасі.

"Багато союзників не згодні зі спробою Росії подати ці події, як громадянську війну. Тому ми тут наштовхнулись на суперечності", - вважає Генсек НАТО.

Окрім того, у НАТО наголосили на необхідності повної та швидкої імплементації Мінських угод, "щодо яких Росія має значну відповідальність".

Читайте також: В НАТО і не думають знімати санкції з Росії

Генсек НАТО вважає, що Росія продовжує підтримувати сепаратистів на сході України.

За словами Єнса Столтенберга, НАТО та Росія збережуть канали комунікації, потрібні для обговорення суперечностей та зменшення ризиків військових інцидентів.

Зокрема, йдеться про ситуацію в країнах Балтики, у небі над якими останнім часом траплялися інциденти між військовими НАТО та Росії.

"НАТО занепокоєне щодо інциденту минулого тижня у Балтиці, тому важливі кроки щодо підвищення відкритості та передбачуваності", - заявив пан Столтенберг.