Генпрокурор України назвав ім’я замовника вбивства екс-депутата Держдуми РФ Вороненкова (Відео)

Денис Вороненков
Денис Вороненков

Слідству вдалось встановити всіх учасників злочину і справу передають до суду. Про це заявив Генпрокурор України.

Юрій Луценко заявив, що убивство опозиційного російського політика, який отримав громадянство України, замовив колишній чоловік його дружини – Марії Максакової. Це кримінальний авторитет громадянин Росії Володимир Тюрін, якого раніше судили за зґвалтування групою осіб, крадіжки і хуліганство.

“Замовник мав особистий мотив вбивства – 8 років він був цивільним чоловіком Максакової, яка під час убивства була дружиною пана Вороненкова”, – сказав Юрій Луценко.

Читайте також: Важливість того, що він знав про Путіна, зашкалювала: хто такий Вороненков і за що його вбили (Відео)

“За результатами масштабного розслідування вдалося встановити всіх учасників злочинної групи, в тому числі замовників, організаторів, виконавців, причетних до цього вбивства. Вдалося відтворити повну хронологію подій – від підготовки злочину до затримання підозрюваних осіб… Повідомляємо офіційно, що передаємо до суду матеріали провадження за фактом вбивства Вороненкова та замаху на умисне вбивство його охоронця за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого п. 2 ч. 2 ст. 115 Кримінального кодексу України”, – сказав генпрокурор України.

Читайте також: Вбивцю поховали таємно з дивною церемонією — у справі Вороненкова новий поворот (Відео)

За словами Луценка, слідство встановило, що вбивство скоїв Павло Паршов за попередньою змовою з чотирма громадянами України: Василенком, Лосем, Левенцем і Тарасенком. “Безпосередньо виконавця Паршова було застрелено під час вчинення злочину, Лося і Тарасенка затримано, Василенко і Левенець перебувають у розшуку. Слідство встановило, що це вбивство є замовним”, – додав він.

Тюріну, сказав Генпрокурор, уже повідомлено про підозру у вчиненні злочинів, передбачених низкою статей Кримінального кодексу України: ч. 3 ст. 27, п. 6 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 27, п. 11 ч. 2 ст. 115, ч. 3 ст. 27, п. 6 ч. 12 ст. 115. Йдеться про навмисне вбивство з корисливих цілей, організації умисного протиправного заподіяння смерті іншій людині, умисне вбивство, вчинене на замовлення, а також організацію протиправного заподіяння смерті іншій людині, вчиненого за попередньою змовою групою осіб. Організатор перебуває на території Росії.

Крім того, повідомлено про підозру Василенку і Левенцю, місце перебування яких встановлюють. Левенця оголошено в міжнародний розшук.

Читайте також: «І після цього ФСБ буде казати, що вона ні до чого?» — Максакова розповіла про нові факти перед вбивством Вороненкова (Відео)

Вороненкова, нагадаємо, убили в центрі Києва 23 березня цього року. КІлер-виконавець був поранений на місці злочину і помер у лікарні.

Під час рослідування справи розгладали й версії політичного вбивства.

Відео - 112 Україна