Генеральна прокуратура України наступного тижня може передати Франції документи щодо екстрадиції керівника «тітушок», а він каже, що перебуває в Росії

5Генпрокуратура обіцяє не зволікати, а найближчими днями надати Франції документи щодо екстрадиції Армена Саркісяна, який під час Майдану був організатором «тітушок», повідомляє “Гордон” з посиланням на телеканал  «112 Україна» .

Речник відомства Андрій Лисенко сказав, що затиманого французи можуть утримувати до 19 травня, але в Генеральній прокуратурі України стільки не чекатимуть. У коментарі телеканалу Андрій Лисенко заявив: «Найближчими днями, можливо, навіть наступного тижня, цей пакет документів щодо екстрадиції буде доставлено до Франції». Влада цієї країни має провести екстрадиційну перевірку, але речник впевнений, що з цією процедурою «наші французькі колеги… не зволікатимуть, і ця людина дуже швидко потрапить до України».

Лисенко додав, що Саркісяна затримано під час перевірки документів. Спрацював запит, який українські правоохоронці подавали до Інтерполу.

Крім організації «тітушок» за часів Майдану Саркісяна також «підозрюють в організації вибухів та інших протиправних дій, спрямованих на організацію небезпечних заходів для українців».

У цій історії стався цікавий поворот. Як пише «Лівий Берег», учора, 13 квітня, з їхньою редакцією зв‘язався підозрюваний і заявив, що перебуває в Росії і його у Франції не затримували. Казав, що його, напевно, з кимось переплутали. Підтвердив інформацію про те, що має український і вірменський паспорти. За словами Саркісяна, він покинув Україну в лютому 2014-го року. Проте відповісти на питання про те, приїжджав він з тих пір на територію України, в тому числі непідконтрольну, відмовився, пославшись на «конфіденційну інформацію».

Учорашнього вечора Національна поліція України підтвердила, що у Франції затримано екс-організатора “тітушок”. Це підтвердження надійшло від французьких правоохоронців.