“Ми повинні були показати зуби”, – генерал ЗСУ про подію, через яку РФ не окупувала б Донбас

Сергій Кривонос
Сергій Кривонос

Підрозділи ЗСУ взимку 2014 року були готові до відсічі збройної агресії Росії в Криму і якби Україна реалізувала план свого Генштабу, то анексії українського півострова і війни на Донбасі могло б не бути.

Про це в інтерв’ю “Радіо Свобода” сказав заступник секретаря РНБО України генерал ЗСУ Сергій Кривонос.

“Я вважаю, що ми повинні були показати «зуби», огризнутися. Чому ворог завжди поважає силу? Історія показує, що безпосередньо росіяни, коли отримують жорстку відсіч, роблять «відкат» назад і починають шукати нові шляхи”, – заявив Кривонос.

Генерал наголосив, що Генштаб ЗСУ мав розроблений план збройної відсічі при захопленні окупантом Криму і перший етап цього плану був утілений в життя, однак наступні етапи Генштаб ЗСУ не реалізував.

"Багато військових частин були зорієнтовані за цим планом, як протидіяти можливим спробам захоплення територій. У тому числі і частини ВДВ, безпосередньо 25-та повітряно-десантна бригада і 79-та аеромобільна бригада. Вони повинні були вводитися в Крим, займати позиції і посилювати те угруповання в Криму, яке мали Збройні сили України... Було три етапи цього плану. Перший етап – коли безпосередньо ввійшли передові підрозділи 25-ї бригади. І через певний час повинен був розпочатися другий етап. Але він не був реалізований, тому що не були підписані бойові розпорядження на застосування цих частин. Відповідно, план згорнули", - пояснив Кривонос.

Читайте також: Чому Україна не зустріла окупантів у Криму вогнем — повна версія стенограми засідання РНБО 28 лютого 2014 року (Фото)

Заступник секретаря РНБО України стверджує, що українська армія взимку 2014 року була готова до збройного протистояння спецпідрозділам РФ в Криму.

"Я чітко знаю, що частини ВДВ були спроможні виконати своє завдання, яке стояло відповідного до того плану. Так само, як і групи спецпризначення наших полків і центрів, які були вже в Криму, чітко знали свої завдання і чітко їх виконували. І в принципі, теоретично наше перебування в Криму, посилення угруповання дозволило б, скажімо так, утримати від того безкарного зухвальства війська Російської Федерації", - заявив український генерал.

Читайте також: Стрєлков зізнався у злочині проти України: суд у Гаазі оцінить

Заступник Секретаря РНБО України не виключає, що якби Росія побачила збройний спротив України, то "зелені чоловічки" швидко згорнули б свою спецоперацію в Криму і до анексії українського півострова Росією та подальшої війни на Донбасі не дійшло б.

"Цілком ймовірно, що до збройного спротиву в Криму і не дійшло б. Коли росіяни побачили б, що ввійшли свіжі частини...  Чи готові були росіяни піти на контакт? Наскільки я знаю, а я був присутній на допитах тих, хто працював на Російську Федерацію у 2014 році, вони чітко вказували, що якби з боку України під час захоплення Криму з’явилася чітка протидія, то операція скоріш за все завершилася б. Принаймні, вони у цьому були впевнені", - сказав генерал ЗСУ Кривонос.

Читайте також інтерв'ю: Генерал Кривонос сказав, що потрібно для звільнення Донбасу за «хорватським сценарієм» (Відео)

0 0 голосів
Рейтинг публікації
1 Коментар
Старіші
Новіші Найпопулярніші
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Буба

Под Дебальцево и под Иловайском украинская армия показала зубы. Причем в буквальном смысле.