Генерал ЗСУ назвав подію, після якої війна на Донбасі могла бути закінчена

Сергій Кривонос під час оборони аеропорту Краматорська навесні 2014 року
Сергій Кривонос під час оборони аеропорту Краматорська навесні 2014 року

Якби в липні 2014 року українські війська отримали наказ знищити колони російських окупантів Гіркіна, що тікали зі звільнених Слов’янська і Краматорська, подальшої окупації Росією частини українського Донбасу і шестирічної війни там не було б.

Таку думку в інтерв’ю “Радіо Свобода” висловив заступник секретаря РНБО України Сергій Кривонос.

“Якби по колоні був нанесений якісний і професійний вогневий удар і противник зазнав би серйозних втрат, я думаю, що вони б не зупинилися в Донецьку, а мчали б, напевно, до самого Ростова. Чому? Тому що досвід інших країн показує, що з терористами не потрібно вести переговори, терористів потрібно знищувати”, – сказав генерал ЗСУ Кривонос.

Читайте також: Сенсаційні подробиці: хто не перешкодив бойовикам після виходу зі Слов’янська взяти Донецьк (Відео)

Сергій Кривонос наголосив, що дані про колону російських окупантів, яка тікає з оточених українськими військами Слов’янська і Краматорська, у Генштабу Збройних сил України на той момент були найсвіжіші від передових підрозділів ЗСУ.

"Групи 8-го полку, які працювали у складі основного угруповання, супроводжували колони і давали координати так само, як і ми надавали координати пересування цієї колони і вимагали вогню. Але вогонь не був відкритий, коли противник почав виходити вже з самого Краматорська. На відрізку між Краматорськом і Костянтинівкою достатньо місць, де можна абсолютно спокійно, не боячись уразити місцеве населення, знищити ці підрозділи. І авіація, яка вилетіла (а ми направляли авіацію, координували куди і як летіти), не відкрила вогонь. Чому? Поставите запитання тому, хто керував загальною операцією", - сказав нинішній заступник секретаря РНБО.

Читайте також: Стрєлков оприлюднив погодинний план своєї втечі з бойовиками зі Слов’янська

Сергій Кривонос, який навесні 2014-го особисто командував 47-денною обороною аеродрому Краматорська, нагадав, що із 3 липня 2014 до 21 травня 2015 року начальником Генштабу ЗСУ був генерал Віктор Муженко.

"У мене на той час просто слова закінчилися і я вже просто відкритим текстом розказав йому, що він нас злив і зрадив", - сказав про розмову з Муженком Кривонос.

Читайте також інтерв'ю: Генерал Кривонос сказав, що потрібно для звільнення Донбасу за «хорватським сценарієм» (Відео)

Як відомо, після виходу зі Слов'янська і Краматорська в липні 2014 року російські окупанти на чолі з російським терористом Стрєлковим-Гіркіним захопили Донецьк і Горлівку. Потім Росія під виглядом так званих армій "ДНР" і "ЛНР" взялася вести на окупованій частині українського Донбасу активні бойові дії. Війна триває досі.