Генерал Служби зовнішньої розвідки пояснив, чому РФ не може піти війною на Україну

Віктор Гвоздь. Фото з відкритих джерел

У Росії замало ресурсів для повномасштабного нападу на Україну, а позиція західних союзників України настільки рішуча, що Кремль  найближчим часом не ризикне піти на конфронтацію.

Про це глава Служби зовнішньої розвідки України у 2014-16 роках генерал-лейтенант ЗСУ Віктор Гвоздь заявив в ефірі телеканалу “Україна 24“.

Військовий експерт відзначив, що в ході стягування Росією військ до кордонів України у березні-квітні цього року РФ відпрацьовувала передислокацію своїх військ. Однак для нового військового нападу на Україну формального приводу Росія знайти не могла в принципі, вважає генерал ЗСУ.

"При передислокації військ, яка проходила, відпрацьовувалося багато питань саме перекидання військ. Це дуже важливий момент, який у нас мало хто відзначив. Для того, щоб до Криму перекинути назад 7-му парашутно-десантну дивізію, 76-ту десантно-штурмову дивізію, багато часу не потрібно. Міст вони побудували, аеродроми і залізничні станції відновили. Техніка є, особовий склад перекинути назад не дуже довго. Але для цього повинен бути той casus belli і та ситуація, яка б дозволила їм це почати. Я на сьогодні таких причин не бачу, тим більше з огляду на економічний, мобілізаційний та інший стан Російської Федерації", - пояснив Віктор Гвоздь.

Читайте також: Блінкен сказав, як США захистять Україну від можливої нової військової агресії РФ (Відео)

Крім нестачі своїх ресурсів, піти новою війною на Україну Росії не дозволяє й зовнішньополітична ситуація, вважає військовий експерт.

"І плюс загальна ситуація, яка сьогодні відбувається, переговори, які російська сторона веде з американською щодо майбутньої зустрічі. Найближчим часом я не бачу точки перелому, ресурси й потенціал Росії не дозволяє вести широкомасштабну операцію. По-друге, ефективно спрацювала й українська дипломатія, і наші партнери", - сказав Віктор Гвоздь.

Читайте також: Головнокомандувач ЗСУ назвав ступінь готовності українського війська відбити наступ армії РФ (Відео)