Генерал СБУ розповів, хто і як може протистояти інформаційним атакам з Кремля в Україні (Відео)

Сьогодні Україна як ніколи потребує отримання експертних оцінок по різних напрямках – і по інформаційній політиці, і по культурно-мистецькій формі, і в інших сферах.

фото: Украина Online
фото: Украина Online

Генерал-майор запасу СБУ, заступник голови СБУ (2014-2015) Віктор Ягун в ефірі “5 каналу розповів яким чином необхідно боротися з умисними діями на підрив інформаційної безпеки або  з “рупорами Кремля” в Україні.

“Має бути незалежний, непідпорядкований нікому експертний центр. Цей експертний центр має складатися з відомих представників мас-медіа, наукових кіл, мистецьких кіл. Це все має бути поєднано під одним дахом. І ця експертна рада, умовно кажучи, мала б видавати експертну оцінку. Наразі цими експертними оцінками займається мистецька рада при міністерстві культури, але вони оцінюють книжки, контенти, фільми”, – пояснив Ягун.

І додав: “Якщо ми хочемо боротися з тою системою, в державі має це бути створено … Такий центр можна створити і при РНБО, але без фінансування, бо коли йде якесь фінансування , то ця експертна рада стає залежною від того, хто профінансував … Але ця ініціатива має виходити з боку держави, тому що Україна потребує отримання цих експертних оцінок по різних напрямках – і по інформаційній політиці, і по культурно-мистецькій формі, і в інших сферах. Якби таку раду створити, а її треба створити терміново, то тоді можна було б до неї апелювати”.

Докладніше про підрив інформаційної безпеки, а також про те, яким чином силовики втягнуті у вибори дивіться у повному відео інтерв’ю: