Генерал Наєв оцінив загрозу нового військового вторгнення Росії в Україну

Генерал ЗСУ Сергій Наєв. Фото – прес-центр штабу ООС

Росія може будь-якої миті почати нове повномасштабне військове вторгнення в Україну. Зокрема, така загроза постійно наростає і на південних рубежах нашої країни, бо в анексованому Криму Росія концентрує все більше своїх військ і озброєння.

Про це командувач Об’єднаних сил, генерал-лейтенант Сергій Наєв заявив в інтерв’ю “РБК-Україна”.  

“Військові загрози з боку РФ на Півдні України з кожним роком лише зростають… Стрімка мілітаризація окупованого півострова та створення надпотужної військової бази лише посилює загрози національній безпеці України у воєнній сфері. Крім того, досвід 2014 року свідчить про те, що РФ може піти не тільки на загострення, але може перейти до реальних бойових дій на Півдні України в будь-який зручний для російського керівництва час”, – сказав Наєв.

Український генерал запевнив, що наразі нема є прямих ознак, які б вказували на підготовку Росією до наступу з півдня, та Україна готова і до такого розвитку подій.

"На цей час ознак створення на півострові наступальних угруповань військ не виявлено. Проте, враховуючи досвід навчань, Росія досягла спроможностей з оперативного перекидання військ на великі відстані, що є черговим небезпечним чинником. Незважаючи на це, Збройні сили України готові до реагування на будь-які загрози з кримського напрямку. Ми продовжуємо посилювати сухопутні та морські кордони південних регіонів", - наголосив Командувач Об'єднаних сил генерал Наєв.