Генерал Бен Ходжес пояснив тактику ЗСУ: “Росіяни вже нічого не можуть” (Відео)

У війні проти України армія Росії досягла кульмінації і її сили вже втрачені. Ударами по складах боєприпасів і логістиці забезпечення ворога Збройні сили України виснажили армію РФ.

Про таку тактику ведення бойових дій ЗСУ на шляху масштабного контрнаступу екс-командувач Сухопутних військ США у Європі генерал Бен Ходжес заявив в інтерв’ю DW.

“ЗСУ роблять все можливе, щоб знищити російську артилерію, ракети, порушити логістику і ускладнити для росіян командування та керування, знищуючи російські командні пункти. І тому ми вже бачимо позитивний ефект. Є і психологічний аспект. Росіяни до кінця не знають, що саме сталося в Криму. Звісно, вони завжди кажуть, що це був нещасний випадок, пожежа, бо для РФ принизливо визнавати, що ЗСУ можуть завдавати ударів по аеродромах у Криму, який є суверенною територією України. Але справа в тому, що росіяни вже нічого не можуть, не можуть захистити навіть свої тили. Ці тили вразливі. Це показує, що логістична система армії Росії виснажена… Українці були неймовірно стійкими, винахідливими, новаторськими, але їм потрібна більш далекобійна і точна артилерія. Артилерія і ракети, які можуть стріляти далі і продовжувати знищувати російську артилерію, логістику, завдавати ударів по російських аеродромах. Ось що потрібно. Ми надали дещо, але цього недостатньо для вирішального ефекту”, – сказав Ходжес.

Американський генерал наголосив, що тепер від західних союзників України насамперед залежатиме швидкість, з якою ЗСУ будуть знищувати російські війська і визволяти Україну від російського агресора.

"Тривалість війни значною мірою залежатиме від того, чи зробимо ми все, що обіцяли, чи поставимо все озброєння, яке обіцяли, чи доправимо його вчасно. Тобто чи забезпечимо українські війська тим, що їм необхідно. Я вважаю, що до кінця цього року ЗСУ зможуть відкинути російські війська до лінії 23 лютого. А згодом - Крим, Донбас. Але принаймні повернення до лінії 23 лютого можливе до кінця цього року, якщо ми виконаємо те, що пообіцяли", - підкреслив екс-командувач Сухопутних військ США у Європі.

Більше - у повній версії інтерв'ю генерала Бена Ходжеса DW.