“Газпром” заявив, що не гарантує роботу “Північного потоку”

Фото – Getty Images

“Газпром” не може гарантувати роботу газогону “Північний потік”, поки не буде  повернення Канадою турбіни.

Із такою заявою російська компанія виступила 13 липня, повідомляє “Європейська правда“.

“Газпром” опублікував своє повідомлення після рішення Канади дозволити вивіз турбіни для компресорної станції “Портова” газогону “Північний потік”.

“Газпром” не має в своєму розпорядженні жодного документа, який дозволяє компанії Siemens вивезти з Канади газотурбінний двигун для КС “Портова”, що перебуває там на ремонті. За цих обставин неможливо зробити об’єктивний висновок про подальший розвиток ситуації із забезпеченням безпечної роботи компресорної станції “Портова”, яка є критично важливим об’єктом для газопроводу “Північний потік”, – заявила компанія.

Читайте також: “Питання дуже небезпечне”, – Зеленський пояснив, чим обернуться поступки Заходу країні-агресору (Відео)

Минулого місяця Росія скоротила потік газу до 40% від загальної потужності трубопроводу "Північний потік", посилаючись на затримку з поверненням обладнання, яке обслуговується німецькою Siemens Energy у Канаді. Очікується, що "Північний потік" з річною потужністю понад 55 млрд кубометрів простоюватиме до 21 липня протягом 10 днів, поки там відбувається ремонт.

Європа та, зокрема, Німеччина побоюються, що Росія може продовжити заплановане технічне обслуговування, щоб ще більше обмежити постачання газу, що зруйнує плани заповнення сховищ на зиму.

Читайте також: На уряд Канади подали до суду через повернення газової турбіни для Nord Stream

Організація української діаспори "Світовий конгрес українців" подала судовий позов у зв’язку з рішенням уряду Канади попри санкції передати після обслуговування турбіну Siemens для "Північного потоку". 

Україна закликала Канаду не піддаватися на шантаж Кремля і після рішення викликала керівника посольства Канади.