“Газпром” не буде оскаржувати програшне для себе рішення суду щодо “Нафтогазу”

ф2Виграш “Нафтогазу” у Стокгольмському суді в Україні назвали історичним.

Про те, що Росія не буде оскаржувати програш Україні щодо контракту на постачання газу, повідомив заступник голови “Газпрому” Олександр Медведєв.

За його словами, в оскарженні нема сенсу, повідомляє 112 Україна з посиланням на “Інтерфакс-Україна“.

“Там нічого нового немає. Рішення арбітражу вступило в силу. Оскаржити? А навіщо?” – сказав Медведєв.

Читайте також: Перемога України: Нафтогаз виграв арбітраж проти Газпрому

Нагадаємо, 22 грудня в “Нафтогазі” заявили, що виграли арбітраж проти російського “Газпрому” за контрактом на постачання газу за всіма спірними питаннями.

Так, Стокгольмський арбітраж знизив ціну російського газу для “Нафтогазу” в II кварталі 2014 року майже на 27,4% – до 352 доларів з 485 доларів за 1 тис. куб. м. Відзначалося, що завдяки перегляду контрактної ціни “Нафтогаз” заощадив на придбаному в 2014-2015 р. газі 1,8 млрд доларів.

В Україні це рішення назвали історичною перемогою.

При цьому, за версією “Газпрому”, арбітраж зобов’язав НАК “Нафтогаз України” виплатити понад два мільярди доларів за поставлений газ, а також відсотки з 22 грудня 2017 року по дату здійснення такого платежу в розмірі 0,03% за кожен день прострочення.

Крім цього, в “Газпромі” стверджують, що суд зобов’язав “Нафтогаз” з 2018 року щорічно відбирати й оплачувати 5 млрд куб. м газу і відмовив “Нафтогазу” в праві на перегляд ціни газу з травня 2011 року по квітень 2014 року.

Читайте також: Петро Порошенко: Тепер у нас буде більш жорстка позиція в перемовинах з нашими іноземними партнерами

Також, за інформацією російської сторони, до контракту не повинно застосовуватися ні європейське, ні українське антимонопольне законодавство та встановлюється обов’язковість застосування положень “бери або плати” в кінці терміну дії контракту.

Таким чином, російський монополіст також заявив про свою перемогу в Стокгольмському арбітражі у справі про постачання газу в Україну.