Газовий тиск Кремля: баланс сил між “Нафтогазом” і “Газпромом” змінився (Відео)

газ-Газпром-дядько з логотипом крутить вентиль -КПКремль продовжує газовий шантаж України і Європи, хоч часу на це в російського “Газпрому” залишаєтсья все менше – до нового року РФ треба укласти контракт на постачання голубого палива до Європи за допомогою української ГТС.

Попри те, що Данія, давши дозвіл на зведення своєю територією “Північного потоку-2” змінила баланс сил між “Нафтогазом”, “Газпромом” і Європою, на практиці цей змінений баланс запрацює не раніше кінця наступного року, а поки РФ без української ГТС обійтися не може.

Читайте також: Росія поставила Україні умови для продовження транзиту газу до Європи українською ГТС

Саме тому “Газпром” продовжує тиснути на Україну з вимогою укладання короткотермінового контракту на постачання російського газу до Європи. Україна наполягає на тривалішому за річний контракті. Кому Кремль вдаєтсья до все більшого тиску і висуває все нові вимоги, як от вимоги до України відмовитись від раніше виграних у РФ міжнародних судів і трьох мільярдів компенсації, які Росія Україні виплачувати за рішенням арбітражу не хоче. Україна на газовий шантаж Кремля не піддається, відчуваючи підтримку ЄС.

Однак Кремль почав тиснути і на Європу, зокрема, Німеччину.

Читайте також:Бундестаг провалив голосування щодо «Північного потоку-2″

Чим погрожує Росія Євросоюзу і чи не мерзнутиме взимку Україна через геополітичний газовий тиск РФ – у сюжеті Факти тижня ICTV