“Газована вода” знищує мозок – ЗМІ

Газіровка?  Global Look Press
Газіровка?
Global Look Press

 Регулярне і тривале вживання солодких газованих напоїв здатне значно змінити мозок, пише Meddaily. Як показали дослідження, напої міняли сотні білків у мозку. Аналогічні зміни спостерігаються при різних хворобах, починаючи з раку і закінчуючи хворобою Альцгеймера.

Експерт Джейн Франклін констатує: “На Заході рівень споживання газованої води небезпечно високий. У деяких дорослих левова частка калорій за день надходить саме з солодких напоїв. Якщо ви хочете пити, візьміть краще воду”.

Серцеві напади, діабет, набір ваги, крихкість кісток, рак простати і підшлункової, м’язова слабкість, параліч, – все це можливі наслідки непомірного споживання газованої води. Тепер до них додалися й проблеми з мозком.

Франклін з Університету Сіднея порівняла щурів, які пили солодку воду (еквівалент газованої води) протягом місяця, з щурами, що пили воду. У результаті перша група гризунів стала гіперактивної, а в мозку змінився рівень майже 300 білків.

Крім того, надмірне вживання газованої води не просто шкідливе для зубів, воно впливає на зуби так само, як і кристалічний метамфетамін або кокаїн. Про це йдеться в результатах нового дослідження, яке показало, що від надмірного вживання газованої води, навіть дієтичної, зуби можуть гнити так само жахливо, як і від вживання двох наркотиків, які вважаються одними з найнебезпечніших на землі. Доброю новиною є те, що від вживання газованої води зуби псуються не так швидко, як від кокаїну або метамфетаміну.