“Газ уже подорожчав на 50-60%, але це – не остання хвиля зростання тарифів”, – Віталій Бобрівець

P6100005-nПершим і відразу суттєво для населення України і тернополян зокрема подорожчав газ. Причому цей «стрибок» – не останній.

Читайте також. У Тернополі тарифи на житлово-комунальні послуги з 1 липня не підніматимуть (Відео)

Тернополяни уже оплачують за цю послугу за новим тарифом. Вступили в силу зміни з 1 травня і торкнулися усіх категорій споживачів. У середньому газ подорожчав на 50-60%.

– Вартість природного газу залежить у зведеному рахунку від нашого східного партнера. Досі йдуть дуже складні і напружені переговори з нашими російськими партнерами, – говорить голова Наглядової ради акціонерного товариства “Тернопільміськгаз” Віталій Бобрівець. – Цього не уникнути, бо власного газу – особливо після анексії Криму українцям не вистачає…

Читайте також. Тарифи на тепло для різних користувачів зросли на 26,7%, а ціна на газ – на 35,3% (Відео)

Ситуація щодо тарифів на газ є досить непростою, оскільки Уряд Януковича штучно стримував їх зростання.

– Попереднє підняття тарифу на газ для населення відбулося ще у серпні 2010 року, – каже пан Бобрівець. – Тож підвищення вартості газу, яке відбулося 1 травня нинішнього року торкнулося всіх без винятку категорій споживачів і сягнуло понад 50%, а по окремих категоріях – навіть 60%.

Вартість природного газу зросла не лише для населення, а й для бюджетних і промислових споживачів. Зокрема, з 1 червня цього року вони змушені платити за газ майже 6250 грн за куб. м.

– У цій ситуації хотів би порадити споживачам робити все для того, аби економити енергоносії, – додав співрозмовник. – Хочу відзначити, що тернополяни досить свідомо ставляться до використання природного газу. І сплачують за нього також вчасно, за що ми їм вдячні…